maribor
MM , 22. Sep 2014

Salón VinDel medzinárodný vinársko – gastronomický veľtrh

Salón VinDel – siedmy medzinárodný veľtrh vína, delikates a gastronómie sa bude konať 22. októbra 2014 v Maribore (Slovinsko).

Na salóne sa prezentujú vína a delikatesy vyššej kvality a autochtónne dobroty. Tradičná jednodenná prezentácia vína a gastronómie sa bude konať v Maribore, meste, ktoré sa pýši Starým viničom, najstarším viničom na svete.

Na salónnej časti veľtrhu, budú dobroty ponúkané prostredníctvom typických degustačných a propagačných stolov. Podujatie je zároveň príležitosťou na rozhovor návštevníkov s vinármi a výrobcami potravinových výrobkov. Súčasťou podujatia bude aj výnimočný odborný program s názvom VinDel Academy. V rámci podujatia sa budú konať tematické degustácie archívnych, zriedkavých, ocenených vín a kulinárskych špecialít, pričom záujemcov bude sprevádzať kvalifikovaný sprievodca. Na podujatí budú zároveň udelené diplomy novej generácii someliérov.

Na VinDel Culinary Show sa predstavia šéfkuchári, ktorí naživo, pred odbornou verejnosťou, vytvoria špeciality a odhalia kuchárske tajomstvá. Organizátori sú hrdí na zloženie návštevníkov podujatia, keďže ide najmä o zákazníkov a budúcich zákazníkov. Salón VinDel sa koná v kongresovom centre luxusného päťhviezdičkového hotela Habakuk. Ide o obchodne orientované odborné podujatie, na ktorom sa všetky degustácie realizujú z najkvalitnejších ručne vyrábaných pohárov Sklární Rogaška. Hlavnými sponzormi podujatia sú minerálna voda Radenska a internetový obchod Vin.si. Inštitút SloVino (Zavod SloVino), ktorý vedie uznávaný odborník Dejan Baier, je organizátorom Salónu VinDel už od roku 2008.

Cieľ podujatia je poskytnúť návštevníkom najlepší pôžitok z nových chutí, nadviazanie nových obchodných kontaktov a zlepšenie kultúry stolovania s dôrazom na aplikáciu a výmenu známych a dobrých skúseností. Na základe uvedeného je aj cena prezentácie na veľtrhu (od 150 €) pre vystavovateľov veľmi výhodná. Viac informácií nájdete na www.VINDEL.si

Ďaľšie informácie: SloVino Institute Dejan Baier, riaditeľ dejan@slovino.com +386 (0)31 766 000 www.vindel.si

Najčítanejšie články »