Art trophee
ASSR , 02. okt 2014

1961 Art Trophée Sommelier 1. majstrovstvá Slovenska somelierov

spoločnosť ILt. spol. s r.o. a Asociácia somelierov Slovenskej republiky Vás srdečne pozývajú na seniorsku someliersku súťaž.

Súťaž bude prebiehať dňa 9. októbra 2014 v hoteli Devín v Bratislave. Cieľom podujatia je zdôrazniť potrebu tejto náročnej profesie someliera v súčasnej gastronómii. Slávnostné finále sa bude konať pred verejnosťou a preto nepremeškajte príležitosť dať vedieť o sebe, Vašej reštaurácii, hoteli či vinotéke a zažiť skvelú súťažnú atmosféru. Súťaže sa môžu zúčastniť všetci, ktorí dosiahli vek 18 rokov, profesne sa venujú nápojom a jedlám, alebo sa na túto profesiu pripravujú.

Každý účastník je povinný riadne vyplniť prihlášku získanú od organizátora. Uzávierka prihlášok je 30. septembra 2014. V prílohe nájdete štatút súťaže, prihlášku a program. Po ukončení súťaže budú mať účastníci možnosť zúčastniť sa Festivalu svetových vín. Večer sa bude konať „After –party“ za účasti vinárov z celého sveta. Traja finalisti budú odmenení účasťou na štvordňovej odbornej exkurzii do Champagne v januári 2015. Začínajúcich somelierov by sme chceli tiež povzbudiť, aby sa súťaže zúčastnili – poradie zo základného kola sa okrem finalistov neurčuje a nezverejňuje. Vážení somelieri, srdečne Vás na túto prestížnu súťaž pozývame a tešíme sa na stretnutie!

Prihlášky a informácie: Beáta Vlnková, mobil: + 421 903 44 64 22, beatavlnkova@gmail.com

Študijná literatúra: Hugh Johnson, Jancis Robinson: Svetový atlas vín, Vincent Gasnier: Nápoje, Tom Stevenson: Nová encyklopédia svetových vín

Štatút súťaže tu: statut_Ilt_2014

Najčítanejšie články »