GRDBR , 03. nov 2016

Ako správne vybrať alkohol na firemný večierok

Vianočné večierky sú neoddeliteľnou súčasťou firemnej kultúry a predstavujú príjemné zavŕšenie pracovného roka. Keďže často dostanú pozvanie aj významní obchodní partneri, je potrebné zorganizovať večierok na vysokej úrovni.

Vhodnosť alkoholu na firemných akciách 

Manažéri sú každoročne konfrontovaní otázkou, či je žiaduce podávať alkohol na takomto type podujatia, kde sa stretávajú pracovníci s rozličným profesijným zaradením a nadriadení s podriadenými. Odpoveď je: áno!

Na jednej strane ide o slávnostný večierok, ku ktorému prípitok jednoducho patrí. Na strane druhej je vhodné navodiť menej formálnu atmosféru. Vďaka nej budú môcť hostia konverzovať aj o iných, ako pracovných témach, a večierok tak splní ďalšiu zo svojich úloh – zlepšiť vzťahy medzi kolegami. Kľúčový je však výber správneho typu alkoholu a samozrejme jeho množstvo.

Víno alebo tvrdý alkohol?

Na firemných akciách manažérom odporúčame výber vína, namiesto tvrdého alkoholu. Víno má percentuálne nižší obsah alkoholu a je ideálnym doplnkom ku slávnostnej večeri, pretože dokáže vhodne pozdvihnúť chuť jedla. Dokonca aj samotní hostia radšej siahajú po víne. Je sviežejšie, ľahšie a môžu si ho vychutnávať po celý večer.

Tvrdý alkohol je určený skôr na rýchlu spotrebu, čo znamená, že by ste museli objednávať väčšie množstvo fliaš. Rýchlejšia konzumácia alkoholu by mohla mať za následok aj rýchlejšie ukončenie večierka…

Dominujú svieže vína

Vianočné sviatky sa spájajú s množstvom jedinečných, „vianočných“ vôní a chutí.  Preto by aj podávané víno malo mať príjemnú vôňu s výraznými tónmi. Môžete si zvoliť napríklad Furmint suchý alebo polosuchýs ovocnými tónmi od Chateau GRAND BARI. Týmito odrodovými vínami viete pekne zvýrazniť chuť bravčovej panenky, ktorá je obľúbeným hlavným chodom na vianočných večierkoch.

Ako predjedlo sa zvyknú podávať rôzne syrové variácie. K nim sa výborne hodí minerálna Lipovina s kvetinovou arómou.

Na prípitok (alebo ako welcome drink) odporúčame svieže Barisecco s harmonickými kyselinkami. Ide o perlivé víno na spôsob prosecca, ktoré je priam stvorené na otvorenie večierka!

Tip na darček: Venujte svojim obchodným partnerom prezent v podobe akostného vína Royal Cuveé v reprezentatívnej fľaši s niektorým z 9 unikátnych odkazov Tokaja na korku.

Plánujete vianočný večierok pre vašu firmu? Obráťte sa na obchodné oddelenie Chateau GRAND BARI, ktoré vám pomôže s výberom vína, odhadom adekvátneho množstva fliaš v pomere k počtu hostí a pripraví cenovú ponuku priamo pre vás.

Najčítanejšie články »