TASR , 27. apr 2009

Cez víkend sa uskutočnia tradičné Vínne trhy

Združenie pezinských vinohradníkov a vinárov v spolupráci s Pezinským kultúrnym centrom a mestom Pezinok pripravilo pre milovníkov kvalitných odrodových vín 14. ročník podujatia Vínne trhy 2009.

Uskutočnia sa v piatok a v sobotu (24.-25. apríla) v priestoroch Domu kultúry v Pezinku. Súčasťou trhov bude prestížna degustácia najlepších vín z celého Slovenska a Moravy.

Podujatie slávnostne otvoria v piatok o 14.00 h a po odovzdaní najvyšších ocenení a titulov šampiónov v jednotlivých kategóriách vín sa uskutoční voľná degustácia vystavených vzoriek pre širokú verejnosť. „Tohtoročné Vínne trhy spestrí aktívna spolupráca medzi mestom Pezinok a bratislavskou mestskou časťou Vajnory. V rámci upevnenia dobrých vzťahov a spolupráce pripravili Vajnorčania ochutnávku špičkových vín z družstevnej pivnice a typických vajnorských gastronomických pochúťok. Pôjde o pozoruhodné spojenie malokarpatských kultúrnych tradícií, gastronómie a vína,“ uviedol pre TASR starosta Vajnôr Ján Mrva.

Prezentácia tejto mestskej časti na pôde Pezinka je výstupnou aktivitou projektu s názvom Aplikácia loga do marketingových nástrojov mestskej časti Bratislava–Vajnory pre potreby rozvoja cestovného ruchu, spolufinancovaného zo zdrojov Európskej únie v rámci Programu JPD cieľ 2, dodal Mrva.

Najčítanejšie články »