PR , 14. feb 2017

Château Le Mayne Turon – veľa muziky za málo peňazí

Nájsť perfektné víno za veľa peňazí nemusí byť žiadny problém. Nájsť však fľašu vynikajúceho Bordeaux pod 10 € môže byť oriešok aj pre znalca. Nám sa to podarilo!

Francúzske Bordeaux je azda najznámejším vinárskym regiónom sveta. Je tiež  symbolom vinárskej tradície, kvality a domovom niekoľkých tisícok vinárstiev. V prípade, že ste ochotný investovať do fľašky vína viac peňazí, nie je problém vybrať si z veľkej konkurencie ozajstnú kvalitu. Nájsť však dobré víno v dobrej cene, môže byť zložité.

Pred niekoľkými mesiacmi sme mali to šťastie, a na medzinárodnej výstave v Hong Kongu sme ochutnali víno z Château Le Mayne Turon. Celkový vzhľad bol výnimočný, krásne guľaté víno s mäkkými tanínmi, v aróme višne a slivky – skrátka prvotriedne Bordeaux. Veľmi prijateľná bola aj jeho cena – víno totiž nestálo 20, či 25 €, ako sme sa podľa chuti domnievali. Ale cena sa držala pod úrovňou 10€ za fľašku. Perfektné víno v perfektnom pomere ceny a kvality.

Château La Mayne Turon patrí do spoločenstva vinárov z Monseguru sa riadi sa filozofiou trvalo udržateľného hospodárstva. Kvalitu vinárstva potvrdzujú aj medaily z výstav Concours General Agricole Paris či  Concours de Bordeaux Vins d’Aquitaine.

Stojí pod 10€ a chutí nad 20€! Ako sme ho našli? Nuž, museli sme ísť až na kraj sveta – na veľtrh vína do Hong Kongu. Hľadajúc tam vína, ktoré pozitívne prekvapia svojou chuťou i cenou, zameriavali sme sa hlavne Sauvignony. No šťastie praje pripraveným a tak keď sme medzi tisíckami vín náhodou objavili toto, rozhodnutie padlo skoro okamžite. Dovezieme ho a čo viac! Ak by Vám nechutilo vrátime Vám peniaze!

Predstavujeme Chateau Mayne Turon 2014, víno plné zamatových tanínov, bobuľového ovocia, čokoládové, škoricové, husté i pikantno korenisté. Jednoducho ak od červeného očakávate komplexné chute, poriadne telo a hodinu – dve spoločného spoznávania, toto je váš výherný tiket!

 

BORDEAUX Chateau le Mayne Turon 2014
len 9.98€ fľaša

dovoz zdarma po celej SR od 50€

Najčítanejšie články »