Martin Motáček , 07. nov 2017

Chute Malých Karpát už túto sobotu!

Vína z malokarpatských kopcov, regionálne produkty na tanieri, tvorba domácich umelcov. To sú Chute Malých Karpát.

Nie je to len svetový trend, návrat k vlastným tradíciám, k plodom z našej zeme a z práce rúk našich ľudí. Je nás stále viac, čo sa zaujímame o to, čo jeme, kto a ako nám to pripravil, a hlavne z akej suroviny. Ak ste z tých, čo prekukli kurence odchované na antibiotikách a vína, ktoré bohužiaĺ vinicu nevideli tak na úpätí Malých Karpát nájdete to, čo hľadáte.

Na Martina, 11.11.2017 otvorí 30 vinárov od Pezinka až po Suchú nad Parnou svoje pivnice, a spolu s nimi aj 9 lokálnych reštaurácií. Na podujatí Chute Malých Karpát vás čaká spojenie nielen vynikajúcich chutí, ale aj spojenie práce ľudí, ktorí veria v Malokarpatské svahy s vinicami, v celú kultúru tohto regiónu od gastronómie cez umenie až po uličky starých vinohradníckych miest a dedín, kde nachádzame odkazy tvrdej práce našich predkov. Práve tie chcú domáci rozvíjať, posúvať ďalej a samozrejme tešiť sa z nich spolu s vami. Pretože tento deň nie je len o víne.

Je hlavne o čase, ktorý ste sa rozhodli stráviť u vinárov, spolu s nimi, v kruhu vašich známych. A oni si to vážia, a spravia všetko preto, aby ste si okrem dobrého vína odniesli hlavne ten dobrý pocit, ktorý sa kúpiť nedá. Lístky sa však kúpiť dajú, a to na stránke: www.chutemalychkarpat.sk kde nájdete aj všetky bližšie informácie o preprave shuttle busom, zapojených vinárstvach, koštovaných vínach a pripravovaného gastro i kultúrneho menu. Tak neváhajte, malokarpatské listy teraz hrajú všetkými jesennými farbami a počet lístkov je limitovaný.

Najčítanejšie články »