PTRK , 01. Apr 2014

Deň Modranských pivníc bude 12. apríla 2014

Príďte v sobotu, 12.apríla, do malebného mestečka Modra ochutnať to najlepšie, čo Vám vieme ponúknuť. Pochutnáte si nielen na výbornom víne, ale aj na špecialitách, ktoré si pre Vás pri tejto príležitosti domáci pripravili.

V jedinečnej atmosfére prežite s priateľmi, či rodinou, príjemné sobotné popoludnie. Tento rok je Vám počas tradičného jarného podujatia k dispozícií rekordných 33 modranských pivníc, z ktorých 17 Vás očarí tradičnou malokarpatskou architektúrou a históriou. V 33 pivniciach nájdete vína od 38 vinárov, ktorí sú pripravení prezentovať novú kolekciu vín roku 2013.

K lístku, tak ako po minulé roky, každý návštevník dostane pohárik s vygravírovaným logom podujatia, katalóg s orientačnou mapkou vrátane kompletného zoznamu vinárov a nimi ponúkaných vín. Novinkou je praktická taštička na pohár obohatená o keramické logo podujatia, ktoré k nám už neodmysliteľne patrí. Návštevník bude mať k dispozícií v rámci vstupenky v cene 22 EUR 65 degustačných lístkov v hodnote á 20 centov (spolu 13 €), ktoré bude používať u vinárov ako platidlo za každú naliatu vzorku (1 degustačná vzorka 0,03 l = jeden lístok, jedinou výnimkou sú prírodne sladké vína).

V praxi to znamená, že každý návštevník môže ochutnať až 65 vzoriek vína. Lístky, ktoré návštevník neminie pri degustovaní, môže u ľubovoľného vinára vymeniť za fľašu(e) vína podľa hodnoty zostávajúcich lístkov. Tento systém pomáha pozdvihnúť kultúrnosť tohto podujatia a samotným vinárom aspoň v malej miere odpláca neľahkú prácu pri pestovaní hrozna a výrobe vína. V tomto XI. ročníku sme pre Vašu bezpečnosť a pohodlie opäť zorganizovali aj kyvadlovú dopravu, ktorá bude po 10-kilometrovom okruhu s ôsmimi zastávkami jazdiť približne v polhodinových intervaloch počas celého podujatia. Dúfame, že prijmete naše pozvanie a 12. apríla 2014 od 13:00 sa v Modre všetci spoločne stretneme v družných rozhovoroch pri pohári dobrého vína.

Najčítanejšie články »