TASR , 06. okt 2014

Deň otvorených pivníc 2014 v termíne 14 – 15. novembra

Tradičné slávnosti malokarpatských vinohradníkov a vinárov na jesenný Deň otvorených pivníc sa v tomto roku uskutočnia v piatok a sobotu, 14. a 15. novembra.

V poradí 15. ročník podujatia bude opäť najväčším tohtoročným sviatkom pre milovníkov vínnej turistiky na Malokarpatskej vínnej ceste (MVC). V minulom roku vinári pre návštevníkov otvorili rekordných 161 pivníc od Bratislavy až po Trnavu. Počas dvoch dní sa aj v tomto roku otvoria vínne pivnice a prevádzky vinárov pre všetkých, ktorí sa chcú prejsť malokarpatskou krajinou a spoznávať ju ako fenomén chute i krásy prírody a kultúry.

Kto chce spoznať Malokarpatskú vínnu cestu v jej pravej podstate, musí ísť na vidiek. Deň otvorených pivníc láka každoročne tisíce priaznivcov zo Slovenska i zahraničia. Na rozdiel od lokálnych vinobraní či iných podujatí sa toto usporadúva na celej Malokarpatskej vínnej ceste. Návštevníci vyzbrojení vínnym pasom, ochutnávacím pohárikom a ďalším príslušenstvom putujú po regióne za svetlami otvorených pivníc. Nielen za pohárikom dobrého vína či miestnymi kulinárskymi špecialitami, ale aj za originálnou históriou s vinárskymi architektonickými pamiatkami a v neposlednom rade i za oku lahodiacemu jesennému pohľadu na malokarpatské vinice,“ priblížil predseda Združenia MVC Milan Pavelka.

Vstupenky sa už dajú objednať od 16. septembra na www.mvc.sk, alebo osobne v Malokarpatskom osvetovom stredisku v Modre. „Vstupenky na toto podujatie sú počtom obmedzené z kapacitných dôvodov vzhľadom na možnosti malých miestnych vinárov,“ doplnil Pavelka.

Najčítanejšie články »