ELESKO , 25. okt 2013

Dobrý ročník, festival plný dobrého vína

Keď sa povie dobrý ročník, väčšina priaznivcov vína a vínnej kultúry spozornie. Dobrý ročník je symbolom dobrého vína. Označuje poctivé víno vyrobené zo zdravého a zrelého hrozna, ktoré dozrievalo vo vynikajúcich podmienkach vo vinohrade. Na jeho kvalitu vplýva zloženie pôdy, expozícia a vek vinice, ale aj starostlivosť vinohradníkov a vinárov, bez ktorých by sa jeho výnimočná osobnosť nestala realitou.

Slovenská  distribučná spoločnosť ELESKO TRADING v spolupráci s domácimi a zahraničnými vinárskymi značkami pozýva verejnosť do Bratislavy na ďalšie voľné pokračovanie festivalu DOBRÝ ROČNÍK. Po Liptovskom Mikuláši a Michalovciach sa na dva dni otvoria brány festivalu v priestoroch Slovenskho národného múzea. Výstavný pavilón Podhradie na Žižkovej ulici bude v dňoch  29. a  30. novembra 2013 miestom, kde sa stretnú desiatky popredných vinárstiev s rozmanitou ponukou vín, ktoré predstavia naši poprední somelieri a znalci vína.

Okrem degustácie všetkých vystavovaných vín sprievodný program festivalu obohatia ukážky servisu vína, škola sabráže, slepé ochutnávky vín a tématické semináre venované trendom v súčasnej vínnej kultúre. Osobnú účasť na podujatí prisľúbili viacerí výrobcovia vína.

Najlepšou reklamou každého dobrého ročníka je osobný kontakt s jeho výrobcom a distributérom. ELESKO TRADING už viac ako päť rokov rozvíja v spolupráci s najlepšími domácimi a zahraničnými vinárstvami profesionálnu kultúru hroznového vína, spojenú s našou gastronómiou a privátnou vinotékou. Všetky vystavené dobré ročníky vína budú k dispozícii k osobnému odberu pre návštevníkov festivalu, naviac s odborným odporučením ich správneho podávania a párovania s jedlom od našich somelierov. Ak ste ešte nenašli svoj dobrý ročník atraktívnej farby, jedinečnej vône a skvelej chuti hodný najkrajších degustačných zážitkov vo výnimočných ale aj bežných okamihov života, festival je určený práve vám.

V lákavom repertoári festivalu sa objavia predovšetkým malé rodinné vinárstva a privátne domáce spoločnosti produkujúce kvalitné vína z vlastných vinohradov, ako VÍNO MIROSLAV DUDO, NATURAL DOMIN & KUŠICKÝ, PD MOJMÍROVCE, KASNYIK, TERRA PARNA, BOTT FRIGYES, ako aj ELESKO a ELESKO TOKAY, progresívne a súčasne najmodernejšie vino-hradníctvo a vinárstvo v Strednej Európe. Medzinárodnú ponuku dobrých ročníkov prinesú renomované značky v zložení DR. LOOSEN a ROBERT WEIL (Nemecko), WILLI OPITZ a LOIMER (Rakúsko), SILENI a ASTROLABE (Nový Zéland), LOUIS JADOT a BARON PHILLIPPE DE ROTSCHILD (Francúzsko), FRANCOIS LURTON (Francúzsko, Čile, Argentína) a CARMEN (Čile). Taliansko očarí hneď viacerými vinármi z atraktívnych oblastí pôvodu, napríklad VALDO, CA´DEL BOSCO, TENUTA SAN LEONARDO, MICHELE CHIARLO, ARGENTIERA, GUICCARDINI STROZZI a CONTI ZECCA. Španielsko ponúkne vizionárske vína MIGUELA TORRESA ale aj všestranného VINCENTE GANDIA.

Festival DOBRÝ ROČNÍK je tu pre všetkých, ktorí majú radi pestro-farebný život v spoločnosti dobrého vína, rodiny a priateľov. Príďte, ochutnajte a nechajte sa rozmaznávať tajomstvami ukrytými v najlepších ročníkoch našej planéty. Prišiel čas naliať si do kalicha dobré  víno…

info@elesko.sk | www.elesko.sk

Najčítanejšie články »