MS , 12. mar 2010

Historický úspech ružového vína od Mrva&Stanko

Športovci majú majstrovstvá sveta, vinári súťaž Vinalies Internationales, ktorá sa každoročne koná v Paríži. Toto podujatie je považované za najprestížnejšiu svetovú udalosť spojenú s hodnotením vína.

Vína spoločnosti Víno Mrva a Stanko si z nej už niekoľkokrát odniesli medailové ocenenia, no najvyššia priečka – titul šampióna – ostávala iba snom. Nielen pre trnavských vinárov, ale pre všetkých slovenských výrobcov vína.

Všetko sa zmenilo 2. marca 2010, keď z Paríža prišla fantastická správa, že víno Cabernet Sauvignon rosé, roč. 2009 od Mrva a Stanko zvíťazilo v kategórii ružových vín a stalo sa absolútnym šampiónom.

V konkurencii 3 197 vín z 39 krajín z celého sveta, kde nechýbali tie najväčšie vinárske veľmoci, triumfovalo mladé slovenské víno. Porotcov očarilo príťažlivou vôňou sladkých lesných jahôd a malín a šťavnatou ovocnou chuťou s ríbezľovo-žihľavovým lemom.

Pre Vladimíra Mrvu a Petra Stanka je to úspech, o ktorom sníva každý vinár.  Získanie prestížneho titulu šampióna je však signálom pre celý svet, že slovenské vína majú na vinárskej mape sveta svoje oprávnené miesto.

Tohto ružového šampióna máte možnosť ochutnať aj na ochutnávke ružových vín: Ružové vítanie jari U Richtára 2010 dňa 20.3.2010

Najčítanejšie články »