PR článok, RW , 13. feb 2018

Repa v silnej zostave dobyl Prahu

Naše vinárstvo ocenili na jeseň v Prahe. Koncom januára sme sa spolu s ďalšími na čele s Editou Ďurčovou ocitli na odozdávani cien pre najlepších.

24.1.  Počas „Praque Wine week“ sme si so slovenskými vinármi na čele s Editou Ďurčovou boli prevziať pre nás nesmierne hodnotné ocenenie.

Počas celoročného, 4-kolového zápolenia v medzinárodnej súťaži vín  Praque Wine trophy 2017 sme získali celkovo 24 medailí (a z toho 3x Prague regional champion), ale hlavne sme získali titul „Najlepšie zahraničné vinárstvo PWT 2017„. Ako sprievodný program v rámci Prague wine week 2018 sme sa spolu s ďalšími vinárstvami zo Slovenska zúčastnili galadegustácie v hoteli Jalta, kde sme si prevzali cenu za najlepšie zahraničné vinárstvo. V bodovaní medzi päťhviezdičkovými vinárstvami súťaže (vinárstva, ktorých tri najlepšie hodnotené vína získali nad 90 bodov) sme spomedzi slovenských vinárstiev bodovali s najvyššou priemernou bodovou hodnotou.  Po slávnostnom ceremoniáli sme v rámci slovenského stánku prezentovali aj ocenené vína.

Ešte v predvečer samotnej galadegustácie, sme v rámci Praque wine week festivalu absolvovali komentovanú degustáciu vo wine bare VINOGRAF, ktorú viedla ostrieľaná Edita Ďurčová s názvom: „MASTER CLASS SLOVENSKO – SILNÁ ZOSTAVA

No naša práca oceneniami nekončí, ba naopak. Tešíme sa, že vína z našej produkcie chutia odbornej, ale i laickej verejnosti, čo nás zaväzuje na trh dodávať stále poctivé, charakterovo typické vína zo šenkvickej „šľachty“. Momentálne na trh prichádzajú zaujímavé, červené vína, ktoré získali aj tituly PRAGUE REGIONAL CHAMPION, a to: Limited Zuzkin Pinot II 2015Oaked Dunaj 2015.

-RW-

Najčítanejšie články »