KP , 15. dec 2014

KARPATSKÁ PERLA má dvoch šampiónov z Prague Wine Trophy

KARPATSKÁ PERLA tento rok zabodovala vo viacerých kolách 8. ročníka medzinárodnej súťaže Prague Wine Trophy.

Súťaž Prague Wine Trophy sa skladá zo štyroch kôl, v ktorých sú vína zaradené do ôsmych kategórii podľa odrôd, alebo druhu vína. Súťaž má zaujímavý systém hodnotenia, pretože na hodnotenie majú hodnotitelia oproti iným súťažiam oveľa viac času. Najprv si ich ohodnotia sami a potom sa o vínach porozprávajú s ostatnými členmi komisie. Súťaž organizuje časopis Víno Revue a počtom prihlásených vzoriek je to najväčšia súťaž vín v Českej republike.

Snímka obrazovky 2014-12-15 o 16.24.17KARPATSKÁ PERLA sa zúčastnila súťaže od jej druhého kola. Hneď na začiatku sa jej podarilo nastaviť latku dostatočne vysoko: s vínom VARIETO Pinot Gris 2012 zabodovala v kategórii Rulandské šedé a získala ocenenie Prague Gold. V treťom kole súťaže sa KARPATSKÁ PERLA dočkala ešte väčšieho úspechu v kategórii Müller-Thurgau. Jej skvelý JAGNET Müller-Thurgau 2013 získal ocenenie Prague Wine Champion ako najlepší Müller-Thurgau súťaže. Zvíťazil tu v konkurencii nemeckých, rakúskych, či moravských Müllerov.

V 4. kole súťaže Prague Wine Trophy sa KARPATSKEJ PERLE opäť darilo. V kategórii jednoodrodových červených vín zažiarila s vínom VARIETO Alibernet 2011 a získala ocenenie Prague Regional Champion. Je to skvelý úspech za najvyššie hodnotené víno tejto kategórie zo Slovenska. Alibernet vybojoval s 89 bodmi zároveň zlatú medailu. Titul Prague Regional Champion sa udeľuje najúspešnejšiemu vínu danej kategórie, ak je v kategórii najmenej 6 vín z danej krajiny. V kategórii červených jednoodrodových vín súťažili všetky odrody, ktoré do posledného kola súťaže nemali samostatnú kategóriu.

Zo Slovenska boli zastúpené odrody Dunaj, Neronet, Alibernet, Podrý Portugal a Dornfelder, ale boli tu vína z celého sveta a odrody ako Cabernet Franc, Carmenere, či Pinotage. V rámci kategórie Veltlínske zelené bolo zo Slovenska iba 5 veltlínov. VARIETO Veltlínske zelené 2013 bolo ohodnotené získalo striebornú medailu, ale bolo najlepšie hodnoteným slovenským Veltlínom. Celkovo má KARPATSKÁ PERLA dvoch šampiónov  a ocenenia: Prague Wine Champion, Prague Regional Champion, Prague Gold a Prague Silver. Ocenené vína bude možné ochutnať na galadegustácii v januári 2015.

Najčítanejšie články »