TASR , 01. júna 2012

Košice sa na jeden mesiac stanú mestom ružových vín

Tretí ročník podujatia Rosé fest – festival ružového vína, nadväzuje v roku na dva predchádzajúce úspešné ročníky. „Dôvodom jeho organizovanie je podpora mesta Košice ako vinárskeho mesta,“ povedal o podujatí Ľubomír Čech z organizácie Košice – turizmus.

Zdôraznil, že Košice boli oddávna spájané s vínom, jeho pestovaním a obchodovaním s ním. Mesto Košice dokonca vlastnilo vinice v tokajskom regióne a vozilo dorobené víno až do Krakova. Festival sme venovali ružovému vínu, pretože je to najpríjemnejšie víno letných terás a pretože ho na Slovensku vieme robiť tak dobre, že je výnimočné medzi množstvom svetových vín,“ doplnil Čech. Snahou organizátorov je, aby raz Košice boli v zahraničí vnímané ako mesto kvalitných a jedinečných služieb, kde je návšteva nezabudnuteľným zážitkom, mestom kam sa oplatí prísť ešte raz, odporučiť ho známym. „Veríme že nájdeme návštevníka, pre ktorého sa naše mesto stane príťažlivým práve pre jeho plné letné terasy ponúkajúce aj júnový rosé fest spojený so živou hudbou, grilovaním, dobrou zábavou a optimistickým pohľadom cez ružové okuliare,“ poznamenal.

Počas festivalu bude prezentovaná desiatka rôznych ružových vín od popredných slovenských vinárov. „Je to jedinečná šanca povedať Slovákom aj návštevníkom Košíc o kvalite slovenských ružových vín, ktorá je na celosvetovej špičke“, povedal Vladimír Čuchran, majiteľ vinotéky Villa Cassa a autor myšlienky festivalu. Organizátori sa tento rok rozhodli obohatiť festival aj s plenerom výtvarníkov a živými jazzovými koncertmi.

Najčítanejšie články »