TASR , 25. sep 2015

Modra bude v najbližších dňoch patriť Vínohraniu

Oberačkové slávností, jarmok remesiel či tradičné jedlá a nápoje pri hudbe. To všetko v sebe spája komorný festival vína a hudby s názvom Modranské vínohranie.

Verejnosť si jeho atmosféru môže vychutnať v Modre už v najbližších dňoch, v piatok 25. Návštevníci sa môžu tešiť na hudobné koncerty vo vínnych pivniciach či v nemeckom evanjelickom kostole. Na svoje si prídu milovníci jazzu, swingu i rocku. Svoje hudobné umenie predstaví napríklad rocková kapela Korben Dallas, jazzová speváčka Hanka Gregušová, virtuózna cimbalistka, speváčka a skladateľka Zuzana Lapčíková.

Organizátori Modranského vínohrania sľubujú aj bohatý sprievodný program, v ktorom nebude chýbať prezentácia umeleckých remesiel, degustácia vín, vystúpenia ľudových súborov, divadelné predstavenie pre deti či bábkové divadlo pre dospelých i tých najmenších. Ľudia sa môžu taktiež dozvedieť, ako sa kedysi v Modre a jej okolí lisovalo hrozno, čo spája a rozdeľuje vinárske regióny Malé Karpaty, Morava i Burgenland. Diskutovať budú môcť aj o budúcnosti Európskej únie s europoslancom Borisom Zalom alebo si môžu vychutnať panoramatický pohľad na Modru z mestskej veže.

S podujatím budú spojené aj dopravné obmedzenia. Organizátori upozorňujú, že od dnešnej 20.00 h do nedele (27.9.) do 02.00 h bude obojstranne uzatvorená Dukelská ulica, kde budú umiestnené stánky s občerstvením. „Z Dukelskej ulice bude uzavretý vjazd do Súkenníckej a Moyzesovej ulice,“ informujú usporiadatelia. Pre návštevníkov sú pripravené záchytné parkoviská – pri nemocnici (pri križovatke ulíc Dukelská a Vajanského), na Sokolskej ulici (pred tunajším mestským kultúrnym strediskom) a na Kalinčiakovej ulici (pri Polícia odporúča vodičom osobných a nákladných vozidiel, ktorí chcú Modrou počas piatka a soboty len prechádzať, aby mesto obišli cez náhradnú trasu Šenkvice – Vištuk alebo Šenkvice – Blatné.

Zároveň upozorňuje, že pre prebiehajúcu rekonštrukciu Stoličného potoka v Modre je od mája odklonená doprava pre osobné a nákladné automobily cez obchádzkovú trasu vedúcu cez mesto. Tá je regulovaná semaformi, a preto na trase priebežne vznikajú zápchy. Pre nákladné automobily nad 7,5 tony vedie obchádzková trasa cez okolité obce.

Najčítanejšie články »