TASR , 22. nov 2010

Milovníkov vína privítalo 129 pivníc

Milovníci vína mali možnosť počas víkendu navštíviť niektorú zo 129 vínnych pivníc v Bratislavskom a Trnavskom kraji v rámci Dní otvorených pivníc.

Tradičné výročné podujatie pripravili vinári na Malokarpatskej vínnej ceste už po jedenásty raz. „Vinárstvo a vinohradníctvo je jednou z najvýraznejších a najzachovalejších tradícií nášho kraja a treba ho podporovať,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo v závere vydareného podujatia, na ktorom sa zúčastnilo vyše 6000 návštevníkov. Počas víkendu sa predseda BSK stretol s vinármi priamo vo vínnych pivniciach v Devíne, Svätom Jure, Viničnom, Dubovej, Častej i Vajnoroch. Výnimkou neboli ani hostia z Česka, Rakúska, Talianska, Izraela, či dokonca z Kostariky, ktorí na trase zavítali práve do jedenej z otvorených pivníc Poľnohospodárskeho družstva bratislavskej mestskej časti Vajnory.

Históriu otvorených pivníc začalo pred 11 rokmi písať len 17 vinárov vo veľmi skromných podmienkach. V súčasnosti je to zaujímavá atrakcia pre tisíce milovníkov vínnej turistiky aj ďaleko za hranicami Malokarpatského regiónu.

Najčítanejšie články »