TASR , 22. mája 2015

Na Malokarpatskej vínnej ceste dnes zostáva pre nezhody 19 pivníc zatvorených

Pre názorové nezhody s fungovaním, financovaním a činnosťou Združenia Malokarpatská vínna cesta (ZMVC) neotvorilo pivnice viacero vinárov.

Podujatie Otvorené pivnice na sv. Urbana, ktoré sa začína dnes a vrcholí v sobotu (23.5.) bude bez významných hráčov.

Pivnice sa rozhodlo neotvoriť napríklad vinárstvo Matyšák, Karpatská perla, Villa víno Rača, Repa Winery či Mrva & Stanko Winery. „Veríme, že zvíťazí zdravý rozum a už čoskoro sa znovu stretneme v našich pivniciach,“ informovali TASR dotknutí vinári vo svojom spoločnom oznámení. Zatiaľ však nechceli konkretizovať, o aké názorové nezhody s fungovaním, financovaním a činnosťou združenia má ísť.

ZMVC pre TASR uviedlo, že je životaschopným, nezávislým a dobrovoľným združením a rovnako dobrovoľne vníma aj rozhodnutie 19 vinárov. „Neviem, aké dôvody na to majú. My sme nepátrali, prečo pivnice neotvárajú. Činnosť združenia to neohrozí, my ich za toto ani nebudeme z nášho združenia vylučovať, lebo by sme potrestali aj vinohradníkov a vinárov, ktorí nám svoju neúčasť vopred avizovali,“ uviedlo vo svojom stanovisku pre TASR ZMVC.

Počas podujatia Otvorené pivnice na sv. Urbana, ktoré je spojené s otvorením sezóny na Malokarpatskej vínnej ceste, bude celkovo k dispozícii 138 pivníc vinárov a vinohradníkov. Ľudia môžu degustovať ich vína od bratislavského Devína až po Trnavu.

Najčítanejšie články »