bordeaux
TASR , 20. okt 2014

Najslávnejšie vína z oblasti Bordeaux sa predstavia v Bratislave

Najslávnejšie vína z oblasti Bordeaux bude v piatok 24. októbra hostiť Bratislava, a budú to vína zo zámkov v najuznávanejšej vinárskej oblasti na svete.

Exkluzívna degustácia vín z Bordeaux má už síce desaťročnú tradíciu u našich českých susedov, na Slovensku sa však viac ako 20 vín zo slávnych zámkov zo všetkých hlavných apelácií v Bordeaux predstaví po prvý raz. Milovníci vína a profesionálni vinári budú môcť počas Grand Bordeaux 2014 Bratislava degustovať vína producentov z kategórie TOP 100.

Odprezentujú sa najmä červené vína Bordeaux z 22 zámkov, ktoré sú legendami tohto regiónu, ako napríklad Chateau Pichon Comtesse, Chateau Palmer, Chateau Leoville las Casses alebo Chateau La Conseillante. Počas degustácií sa rozleje cez 600 fliaš vín, informoval spoluorganizátor podujatia Zlatko Míčka zo spoločnosti Merlot d’Or. Vína z Bordeaux prichádzajú na trh vždy s určitým oneskorením. V sudoch a fľašiach musia totiž dôkladne vyzrieť. Preto sa budú degustovať vína z ročníka 2011.

Cieľom je predstaviť kompletný ročník 2011 z Bordeaux pri vstupe na svetový trh. Je to jedinečná možnosť porovnať vína od jednotlivých prestížnych výrobcov z Bordeaux a vytvoriť si tak vlastný obraz o rozdieloch v kvalite a vidieť rôzne štýly jednotlivých vín,“ doplnil Míčka. Ochutnávky Grand Bordeaux Bratislava sa osobne zúčastnia majitelia alebo pivniční majstri niektorých slávnych Chateau, ako napr. Château Lagrange, Château Giscours či Château Smith Haut Lafitte.

Vinárska oblasť Bordeaux sa rozprestiera na juhozápade Francúzska pri pobreží Atlantického oceánu. Tiahne sa popri ústí rieky Girondea, pokračuje širokým vejárom okolo samotného Bordeaux, ležiaceho uprostred celej oblasti. Je kolískou odrôd Cabernet Sauvignon a Merlot.

Najčítanejšie články »