NTR , 14. May 2014

NATURA VINUM Košice 2014

Prvý ročník festivalu vín Natura Vinum Košice 2014 prináša v sebe jedinečný festivalový koncept, ktorý návštevníkom umožní v priebehu 24. a 25. mája 2014 po prvý krát v rámci Slovenska spoznať príbehy a umenie dvanástich vinárov strednej Európy, ktorých spája idea tradicionálneho „autentistického“ spôsobu výroby jedinečných vín, nesúcich čaro neskresľujúceho pôvabu darov samotnej prírody.

Tradicionálna „autentistická“ výroba vín je základom filozofie každého zúčastneného vinára, spája v sebe úctu k svojim predkom, úctu k pôde, k vinohradu a v neposlednom rade úctu ku konzumentom a k sebe samému. V priebehu dvoch dní Vám vinári osobne predstavia svoje vína, ktorých kvalita a charakter sa nedosahuje pomocou cudzorodých produktov, ale plným rešpektovaním prírody, jej možností ale i nástrah. Na festivale Natura Vinum Košice 2014 svoje umenie predstaví 12 vinári zo štyroch krajín – Slovenska, Maďarska, Českej republiky a Rakúska.

SLOVENSKO
Tomáš a Gabriel Kasnyik, Rodinné vinárstvo Kasnyik / Strekov
Zsolt Sütő, vinárstvo Strekov1075 / Strekov
András Mátyás, Rodinné vinárstvo Mátyás / Nová Vieska

ČESKÁ REPUBLIKA
Peter Nejedlík, vinárstvo Dobrá vinice / Nový Šaldorf
Milan Nestarec, vinárstvo Nestarec / Moravský Žižkov – Velké Bílovice
Jaroslav Springer, vinárstvo Stapleton-Springer / Bořetice

RAKÚSKO
Hans Czerny, vinárstvo Wimmer-Czerny / Wagram
Matthias Hager, vinárstvo Hager / Mollands-Kamptal

MAĎARSKO
Wille-Baumkauf Márta, vinárstvo Pendits / Tokaj
Losonci Bálint, vinárstvo Losonci / Mátra
Karner Gábor / Mátra
Szecskő Tamá, vinárstvo Szecskő Pince / Mátra

Termín festivalu
NATURA VINUM: 24.5.2014 (sobota) od 14:00 hod. do 22:00hod. 25.5.2014 (nedeľa) od 12:00 hod. do 20:00hod.
Miesto konania : Stará židovská ortodoxná synagóga, Zvonárska ulica, Košice

Počas festivalu budú prebiehať viaceré vinárske semináre, ochutnávky vín za účasti sprievodcov. Súčasťou festivalu budú reštaurácie, ktoré budú pripravovať jedlá z lokálnych “zdravých” surovín (zvieratá z domáceho chovu, zelenina bez chemických postrekov, výroba s ohľadom na životné prostredie). Počas festivalu vystúpi košická formácia Bobová Diéta. Vstup na festival bude možný jedine po zakúpení vstupenky. Cena vstupenky pre jednu osobu je 6 EUR. Vstupenka zahŕňa degustačný pohár festivalu, brožúru s krátkymi informáciami o jednotlivých vystavovateľoch a balík žetónov v sume 3.00 EUR.

Viac informácií nájdete na www.naturavinum.sk alebo www.facebook.com/naturavinum Organizátorom podujatia sú KubBo Select a Vino Dei Vini. Partnerom podujatia je VISIT KOŠICE, Autentista Slovakia a Kehila. Hlavný koordinátor: Martin Jakub, martin.jakub@gmail.com, 0918 955 855

Najčítanejšie články »