Advertoriál , 11. feb 2019

Idete do Tatier? Nenoste drevo do lesa!

Počas zimnej lyžovačky v tatrách sme objavili sympatický počin priamo v srdci tatier, v Tatranskej Lomnici. Karpaty prišli do Tatier.

O tom, že malokarpatské vína majú svoje miesto v každej dobrej vinotéke, niet žiadnych pochýb. O to viac nás potešilo, keď sme cestou do potravín, priamo na železničnej stanici v Tatranskej Lomnici objavili obchodík, ktorý nám svojím názvom aj obsahom do slova vyrazil dych – Tatranský vinohrad.

tatransky vinohrad

Vyberie si každý

Skoro všetky naše obľúbené značky vín z malokarpatského chotára, jedna vedľa druhej. Ak si dobre pamatám, predtým nevyužitá úschovna batožíny tu dostala novú šancu a premenenila sa na útulnú vinotéku vo veľmi originálnej realizácií.

Keď píšem originálna, tu je pár detailov, ktoré stoja zato. Bedničky plné vína, asi to najlepšie vystihuje tento obchodík. Police, v ktorých nájdete malokarpatské vína z Modry, Šenkvíc, Pezinka, či Bernolákova sú podopĺňané, ako som sa neskôr dozvedel, na mieru vyrobenými bedničkami, ktoré slúžia nie len ako odkladacie miesto pre vínka, ale dokonca aj ako stolička. Dva vyslúžilé sudy slúžia ako stolíky pri degustáciách, či len tak na vychutnávanie fľašového, či tankového vínka.

Áno, sortiment tvoria aj tzn. „house wines“ alebo tankové vína, ktoré majiteľ svedomito vyberá pod Karpatami. V čase mojej návštevy čapovali naozaj pekný Veltlín z Modry doplnený o Svätovavrinec z Limbachu. Ochutnal som oba, sympatický predavač mi načapoval degustačné vzorky, a musím uznať, že pomer cena kvalita je skvelý. Vínka si viete zobrať i so sebou v sklenenej fľaši s vtipnou nálepkou, na ktorú Vám predavač napíše meno či želanie :). A ak sa s fľašou vrátite doplniť zásoby, dostanete zľavu!

Budova železničnej stanice, vchod z gánku.

V zimných mesiacoch pripravujú aj teplé nápoje, v čase našej návštevy mali varené víno, surovinu zo Svätého Jura a naozaj parádny Punč podľa tajného receptu (nechceli ho prezradiť)! Sedenie pod oblokom má tiež svoje výhody, ak sa aj pozabudnete pri poháriku, zbadáte prichádzajúcu električku, či vláčik a môžete s fľaškou utekať nastupovať 🙂

Sortiment ešte dopĺňa zopár destilátov v kosher kvalite a Frndžalice. Proste všetko, čo ste doteraz museli brať z domu, teraz kúpite pohodlne priamo v tatrách! Blízkosť parkoviska predurčuje toto miesto za pevný bod každého, kto má rád malokarpatské vína, ak ste tam ešte neboli, určite odporúčam, ja sa sem budem vracať!

 

Najčítanejšie články »