TASR , 22. okt 2018

Osem gotických pivníc sprístupnia počas Kremnickej slávnosti vína

Nahliadnutie do ôsmich gotických pivníc, komentovanú degustáciu vín či koncert husľového virtuóza Petra Michalicu ponúkne Kremnická slávnosť vína.

V poradí druhý ročník podujatia sa uskutoční 17. novembra, v deň, kedy Kremnica oslavuje 690. výročie založenia mesta Karolom Róbertom z Anjou. „O 15.00 h. otvorí svoje brány osem gotických pivníc na Štefánikovom námestí, v ktorých sa predstavia jednotliví vinári zo všetkých vinohradníckych oblastí Slovenska, ale aj Nemecka a Talianska,“ informuje na internetovej stránke podujatia organizátor Martin Varhaňovský. Súčasťou podujatia bude aj komentovaná degustácia na tému Slovensko vs Svet, ktorá sa uskutoční vo vstupnej sieni Domu komorského grófa.

Malým koncertom sa návštevníkom predstaví súčasný majiteľ domu, kremnický rodák a husľový virtuóz Peter Michalica. Novinkou bude podľa organizátorov výstava zbierky známok kremnického rodáka Patrika Febena s motívom vína pod názvom Víno na obliznutie. V programe vystúpi ľudová hudba Majerovci či dobová kapela Huncfut. Chýbať nebudú ani gastrošpeciality od miestnych farmárov.

Najčítanejšie články »