OSTR , 12. júna 2012

Ostrožovičov zlatý 6 putňový výber

Tak ako aj po minulé ročníky aj tohto roku sa Ostrožovičovci zúčastnili už XVI. ročníka Výstavy slovenských vín – AGROVÍNO 2012, ktorá je zároveň nominačnou výstavou Národného salónu vín SR 2012.

Usporiadateľmi a odbornými garantmi boli Zväz výrobcov hrozna a vína na Slovensku a Zväz vinohradníkov Slovenska. HODNOTENIE VÍN BOLO ANONYMNÉ V NASLEDOVNÝCH KATEGÓRIÁCH: 1. VÍNA TICHÉ BIELE SUCHÉ 2. VÍNA TICHÉ BIELE OSTATNÉ 3. VÍNA TICHÉ RUŽOVÉ 4. VÍNA TICHÉ ČERVENÉ SUCHÉ 5. TOKAJSKÉ VÍNA 6. ŠUMIVÉ VÍNA

JEDNOTLIVÉ VÍNA BOLI HODNOTENÉ 100-BODOVÝM SYSTÉMOM O.I.V. A MEDZINÁRODNEJ ÚNIE ENOLÓGOV. Firma J & J Ostrožovič sa zúčastnila tejto prestížnej súťaže so svojím 6 putňovým tokajským výberom ročníka 2003, ktoré získalo zlatú medailu.

MUVINA Prešov 2012

Jednou z každoročných súťaží vín, organizovaných pre vinársku obec je aj súťaž Muvina Prešov, ktorá sa stala pre výrobcov vína jednou z najdôveryhodnejších prehliadok. Prichádzajú vína z celého sveta, pozývajú sa odborníci – enológovia z rôznych krajín, aby degustovali vína a ocenili ich medailami. Hodnotí sa 100 bodovým systémom, ktorý doporučuje Medzinárodná organizácia pre vinič a víno (O.I.V.) so sídlom v Paríži pre medzinárodné konkurzy. Do súťaže je možné prihlásiť vína všetkých kategórií – vína biele, ružové a červené, vína šumivé, likérové, ako aj vína „spod kožky“. Už niekoľko rokov sa súťaž koná pod patronátom O.I.V., čo jej určite pridáva na prestíži. Hlavne pre domácich výrobcov tak existuje vynikajúca možnosť konfrontácie svojich kvalít s absolútnou svetovou špičkou. Firma Ostrožovič nemohla chýbať..na tejto významnej súťaži a za dve vína z ich produkcie aj veľmi úspešne zabodovali. Veľkú zlatú medailu získal Tokajský výber 6 putňový ročník 2003 s celkovým počtom bodov 92,33 a zároveň sa stal aj celkovým víťazom kategórie a zlatú medailu s celkovým počtom 87,00 bodov získala Lipovina, akostné víno ročníka 2011.

Najčítanejšie články »