MMvP , 01. feb 2016

Pezinok otvorí po roku starobylé pivnice plné vína

Pezinok – otvára opäť po roku svoje brány pre všetkých milovníkov vína a vínnej turistiky. Už 8. ročník Pezinských vínnych pivníc 2016 sa koná v predvečer sv. Valentína 13.februára 2016 v čase od 12.00 - 21.00 hod.

Návštevníci majú jedinečnú možnosť vychutnať si najlepšie vína od 35 vinárov z Pezinka a blízkeho okolia v 26 zastávkach. Podujatie sľubuje okrem degustácie lokálnych vín aj príležitosť ochutnať kvalitné slovenské syry a regionálnu gastronómiu. V jedinečnej atmosfére historických pivníc či moderných prevádzok, z ktorých niektoré bývajú sprístupnené iba príležitostne, sú Pezinské vínne pivnice príjemnou alternatívou ako stráviť sobotné popoludnie s milovaným partnerom, priateľmi či rodinou.

Cena vstupenky (25 €) zahŕňa degustačný pohár s logom, taštičku na jeho pohodlné nosenie, sprievodcu degustátora s vyznačenými pivnicami, bonusový lístok na nákup vína a štyridsať žetónov (každý v hodnote 0,20 €). Za každú ochutnanú vzorku odovzdáte jeden žetón. Bonusový lístok v hodnote 4 € slúži na nákup vína, ktoré vás najviac očarí. Vďaka novému žetónovému systému vinári z Pezinka a blízkeho okolia ponúknu svoje najkvalitnejšie vína, ktoré sa inak v ich ponuke na podujatiach tohto typu nevyskytujú. Budete tak môcť ochutnať aj vína najvyššej kategórie za veľmi priaznivú cenu.

Koho by lákalo oddegustovať ešte väčšie množstvo, na piatich vybraných miestach bude možnosť dokúpenia žetónov počas celého priebehu podujatia. Podujatie organizuje každoročne OZ MUSEUM VINORUM spolu s Malokarpatským múzeom v Pezinku, Združením pezinských vinohradníkov a vinárov ale i hosťujúcimi vinárstvami z okolia s cieľom udržania vinárskej tradície. Vstupenky si môžete zakúpiť prostredníctvom portálu wisomm.com alebo na predaj@pvp.sk. Viac informácií nájdete na www.pvp.sk.

Najčítanejšie články »