TASR , 06. feb 2013

Pezinské vínne pivnice 2013

Blíži sa piaty ročník Pezinských vínnych pivníc. V sobotu napoludnie otvoria vinári v Pezinku a okolí svoje pivnice.

16. februára 2013 od 12:00 budú návštevníci môcť ochutnať najlepšie vína z malokarpatskej oblasti v jedinečnej atmosfére historických pivníc. Vinohrady sú významným krajinotvorným prvkom a aj na nich chceme vybudovať cestovný ruch v regióne. Chceme, aby sa našim vinárom darilo a aby sa sem turisti radi pravidelne vracali, povedal predseda BSK Pavol Frešo.

Je trestuhodné, že posielame Bratislavčanov užívať si vinohrady za hranice a pritom priamo pod nosom máme tento klenot a nevenujeme sa mu, respektíve ho zanedbávame. Tento trend musíme obrátiť a to považujeme za svoju absolútnu politickú povinnosť, doplnil podpredseda BSK Ivo Nesrovnal. Slávnostné otvorenie akcie bude v Malokarpatskom múzeu v Pezinku o 12.00h.

Počas sobotného popoludnia sa v širšom centre mesta predstaví v 26 zastávkach 34 vinárstiev. Všetci návštevníci s platnou vstupenkou ochutnajúvzorky ponúkaných vín či miestne špeciality a pozrú si historické pivnice ajvýrobné priestory vinárov. Bližšie informácie o rezervácii a kúpe vstupeniek sú na stránkach www.pvp.sk a www.muzeumpezinok.sk.

Najčítanejšie články »