nitra
MM , 29. okt 2014

Pivnice Nitrianskeho hradu sa opäť otvoria pre vinárov

Kvalitné slovenské a zahraniční vína a množstvo rôznych gastronomických špecialít ponúkne ďalší ročník Nitrianskeho vínneho festivalu.

Degustácie vín sa budú opäť konať v pivniciach hradného vrchu, ktoré sú po zvyšok roka návštevníkom neprístupné.

Otvorenie festivalu je naplánované na piatok 7. novembra o 16.00 h na Pribinovom námestí. Slávnostná ochutnávka pod Nitrianskym hradom potrvá do 22.00 h a pokračovať bude aj v sobotu 8. novembra od 10.00 h dopoludnia do 22.00 h večer,? informoval organizátor festivalu Štefan Kóňa. Návštevníci budú môcť ochutnať hlavne vína z Nitrianskej vinohradníckej oblasti. Okrem toho však budú k dispozícii aj vína z Moravy, Rakúska, Maďarska, Talianska a Bulharska.

Počas jarného festivalu sa nám osvedčila novinka s názvom degustácia all inclusive, preto ju využijeme aj teraz. Znamená to, že ochutnávanie vín na jednotlivých stanovištiach festivalovej mapy nebude ničím obmedzené. V minulosti si naši návštevníci kupovali víno za žetóny, no tie sme jednoducho zrušili. Kúpou vstupenky získajú registračný náramok, ktorý ich oprávni vstúpiť a chutnať, čo hrdlo ráči,“ vysvetlil Kóňa.

Novinkou jesenného vínneho festivalu bude potulný zážitkový autobus.  Bude zariadený ako „obývačková“ vinotéka, kde okrem príjemného prostredia na degustáciu regionálnych vín s hudbou a gaštanovou tvorivou dielňou pre najmenších, bude pripravená aj prezentácia zaujímavých produktov cestovného ruchu,“ hovorí Kóňa. Ako pripomenul, na festivale čaká návštevníkov aj vystúpenie hudobných skupín, folklórnych súborov, show s miešanými nápojmi a množstvo gastronomických špecialít vrátane olivových olejov, syrov, či sushi. Pre rodiny s deťmi bude pripravený aj detský kútik s animátormi.

foto: www.nitrafest.sk

Najčítanejšie články »