TASR , 14. mája 2015

Pod Devínskym hradom chystajú cez víkend vínne trhy

Pod hradom Devín sa budú cez víkend (16. a 17. mája) ochutnávať vína devínskych, bratislavských i malokarpatských vinárov.

Na parkovisku pod národnou kultúrnou pamiatkou totiž chystajú vínne trhy. „Hlavným cieľom podujatia je propagácia vinohradníckych tradícií Devína, ktoré siahajú do 2. storočia pred Kristom, kedy v tejto lokalite pestovali vinič a vyrábali víno jej vtedajší obyvatelia Kelti,“ informujú organizátori.

Odprezentovať chcú aj devínske ríbezľové víno, ktorého výrobe sa podľa nich venuje stále viac miestnych aj malokarpatských vinárov. Svoje vína budú ponúkať členovia Devínskeho spolku vinárov a vinohradníkov, Račianskeho vinohradníckeho spolku, Svätojurského vinohradníckeho spolku a ďalší. „K vínu si budú môcť návštevníci na mieste v gastro stánku vychutnať malé jedlá typické pre vinárne a viechy, ako aj výber slovenských a holandských syrov,“ dodávajú organizátori.

Stánky majú byť otvorené v sobotu a v nedeľu od 10.00 h do večera, kým bude počasie priať. Oficiálne otvorenie trhov sa uskutoční v sobotu o 17.00 h za účasti starostky Ľubice Kolkovej a bude spojené s krátkym kultúrnym programom. Akciu s názvom Vína Devína – Devínske vínne trhy organizuje Devínsky spolok vinárov a vinohradníkov, Bratislavský okrášľovací spolok a mestská časť Devín. Konať sa má ešte začiatkom júla a v polovici októbra.

Najčítanejšie články »