PVP , 01. feb 2019

Pozvánka na Pezinské vínne pivnice 2019

V Pezinku sa už tradične okolo sviatku sv. Valentína koná oslava výborného miestneho vína.

Nebude tomu inak ani teraz. Organizátori zabezpečili už po jedenástykrát zaujímavú ponuku strávenia sobotňajšieho popoludnia vínnou turistikou po širšom centre mesta a jeho pivniciach. Okrem dobrého vínka, veríme, že upútajú aj lokálne farmárske produkty, hudobné vystúpenia či ponuka handmade výrobkov.

Srdečne preto pozývame všetkých v sobotu 16.februára 2019 v čase od 13.00 do 21.00 h. na jedenásty ročník Pezinských vínnych pivníc 2019. V pripravených pivniciach a stanovištiach ponúkne svoje vína na ochutnanie okolo 40 domácich vinárov, členov Združenia pezinských vinohradníkov a vinárov či pozvaných vinárov z najbližšieho okolia.

Hodnota vstupenky je 33,-€. V štartovacom balíčku sa nachádza 55 kusov degustačných žetónov (každý v hodnote 0,25€, spolu v sume 13,75€), bonusový kupón na nákup ľubovoľného vína v cene 6,- €, taštička, degustačný pohár s logom a ryskou, sprievodca degustátora s mapou pivníc a pero. Za jednu degustačnú vzorku s objemom 0,03 l sa vinárovi odovzdá jeden degustačný žetón. Výnimkou sú prírodne sladké vína a vzácne biele, červené či šumivé vína, kde sa za ich degustáciu môže pýtať väčší počet žetónov, max. však štyri.

V praxi to znamená, že každý návštevník má možnosť v pivniciach ochutnať až 55 vzoriek vína. Koho by lákalo oddegustovať ešte väčšie množstvo, na vyznačených miestach bude možnosť dokúpenia žetónov počas celého priebehu podujatia. Vstupenky na Pezinské vínne pivnice 2019 si môžete osobne zakúpiť v Malokarpatskom múzeu v Pezinku, M. R. Štefánika 4 či elektronicky prostredníctvom www.wisomm.com. Kapacita pivníc je limitovaná. Príďte si spraviť sviatok v duši a potešte svojich najbližších originálnou valentínkou. Všetky potrebné info nájdete na www.pvp.sk.

Najčítanejšie články »