LGRC , 09. nov 2011

Príďte degustovať víno do Trenčína

Pozývame vá v dňoch 1. a 2. decembra na výstavisko EXPO CENTER a.s. v Trenčíne, kde sa bude konať 7. ročník medzinárodnej výstavy vína, vody a destilátov VINUM LAUGARICIO.

Súčasťou výstavy je aj tento rok súťaž Šampión výstavy VINUM LAUGARICIO, kde o medaily budú bojovať prihlásené vína, destiláty aj minerálne vody.

Jedlo prináša pocit šťastia, keď je spojené s vínom je to pocit blaženosti, o ktorom vieme rozprávať so svojim priateľmi hodiny. Preto vám prinášame novinku a príjemný kulinársky zážitok varenia spojené s vínom, na Vinum Laugaricio prídu odprezentovať svoje umenie a jedlá v reštauračnej zóne členovia Gourmet klubu.

Vinárstvo Golguz Hlohovec sa po 3-ročnej prestávke opäť predstaví na tradičnej výstave v Trenčíne. Odborní návštevníci /predstavitelia hotelov, reštaurácií, penziónov/ ako aj laická verejnosť sa môžu tešiť ako na vína tohto výrobcu umiestnené v Národnom salóne vín 2011, tak aj na vína ocenené na výstave AWC Vienna 2011. Ďalším novým účastníkom trenčianskej výstavy vína je spoločnosť Pivnica Radošina, ktorá od svojho vzniku obohacuje trh o radošinské vína s veľkolepou vinárskou históriou. Obľúbený „Radošinský Klevner “ bol dodávaný na anglický kráľovský dvor, ktorý tomuto vínu udelil certifikát. Víno nechýbalo ani na stoloch pri poslednej návšteve pápeža Jána Pavla II na Slovensku. Na výstave sa bude prezentovať aj firma Tokaj and CO, s.r.o., ktorá sa zaoberá výrobou najvzácnejších slovenských vín od jari roku 2007 a svojim programom nadviazala na najlepšie tradície predchodcov vyrábajúcich tokajské vína pod ochrannou známkou označenia pôvodu.

Počas výstavy bude prebiehať verejná degustácia a tak návštevníci budú mať možnosť ochutnať prihlásené a  aj ocenené vína, destiláty a minerálne vody. Bližšie informácie o výstave na www.expocenter.sk.

Najčítanejšie články »