Juraj Janík , 29. júna 2011

Primaciálne námestie v Bratislave ožije VI. ročníkom Festivalu frankovky

Bratislavské Primaciálne námestie ožije od 30. júna do 2. júla Festivalom frankovky. Ten je jedným z podujatí bratislavskej samosprávy, ktorým sa snaží oživiť vinohradnícke a vinárske tradície regiónu.

Jeho cieľom je posilňovať historické vedomie Bratislavčanov k vlastným tradíciám a spolupatričnosť Bratislavy s Malokarpatským vinárskym regiónom. Má tiež spropagovať prácu podnikateľov v oblasti vinárstva. Tohtoročný festival je zároveň sprievodným programom k otvoreniu zrekonštruovanej Starej radnice.

Na šiestom ročníku Festivalu frankovky budú mať obyvatelia mesta i jeho návštevníci j možnosť degustovať typickú bratislavskú frankovku modrú od viacerých renomovaných regionálnych vinárov. V deviatich stánkoch na Primaciálnom námestí odprezentuje svoje víno napríklad Villa Vino Rača, PD Vinohrady, PD Vajnory, ale aj vinári z Račianskeho vinohradníckeho spolku Ľubica Lednárová, Dušan Žitný, Miloš Máťuš, Ivan Holík a František Krajčírovič a Juraj Vladár. Počas pracovných dní budú jednotlivé stánky otvorené od obeda do 20.00 h., v sobotu od 10.00 do 20.00 h

Najčítanejšie články »