Juraj Janík , 27. Feb 2013

Prvá celoslovenská vinárska výstava

Táto jedinečná prezentačno-predajná akcia, ktorú sme pre Vás pripravili sa uskutoční popri najprestížnejšej medzinárodnej súťaži vína Concours Mondial Bruxelles 2013 (ďalej len CMB). Podujatie sa koná pod záštitou predsedu Bratislavského Samosprávneho Kraja Ing. Pavla Freša.

Súťaž je považovaná za jednu z najväčších podujatí medzinárodného vinárskeho kalendára v Európe. Bratislava sa stane po Lisabone, Maastrichte, Bordeaux, Valencii, Palerme, Luxemburgu a portugalskom Guimaraes hlavným svetovým mestom vína. Slovensko bude prvou krajinou východnej Európy, v ktorej sa súťaž uskutoční a bude sa na ňom môcť predstaviť aj kvalitnými vínami, vínnou kultúrou a vinárskymi destináciami.

20. ročník súťaže vín CMB sa uskutoční  vo vinohradníckom a vinárskom srdci Európy, v malej krajine veľkých vín oslavujúcej 20. výročie vzniku svojej samostatnosti. Organizátori výstavy sa pripravujú na ochutnávku a hodnotenie viac ako 8 000 vzoriek vína z 50 krajín sveta. Bude ich posudzovať 300 akreditovaných degustátorov. Viac ako polovica pozvaných degustátorov sú novinári, ktorí patria medzi medzinárodnú elitu novinárov píšucich o víne, a po návšteve Slovenska zaplnia printové a elektronické médiá svojimi dojmami a zážitkami, a to nie len z tejto výstavy. Spoločne s Vami máme šancu čo najlepšie predstaviť Slovenské vinohradníctvo a vinárstvo, bohaté tradície, no hlavne progresívnu modernu v pestovaní viniča a vo výrobe vína.

Motto veľtrhu: „Ochraňujme a zveľaďujme naše vinohrady“
Vaša účasť na tejto výstave podporí iniciatívu zachovania Slovenských vinohradov, ako tradičnej formy hospodárenia v tejto oblasti, ktoré sú okrem krajinnej architektúry súčasťou historického a kultúrneho dedičstva, aj v zmysle vyjadrenia Iva Nesrovnala, podpredsedu BSK: “Ak my dovolíme ich zničenie za jednu generáciu, pričom naši predkovia to stovky rokov budovali, tak je to zločin kultúrny a ekonomický voči našim predkom, ale aj voči našim potomkom. Európske vinohradnícke oblasti patria k najbohatším európskym regiónom, a my tento potenciál musíme využiť.”

Záštita:

Úrad Bratislavského samosprávneho kraja

Generálni partneri:
Národná sieť rozvoja vidieka
Bratislava Region TourismExpo Incheba

Odborná garancia:
Víno zo Slovenska
EnoVia s.r.o.

RTEmagicC_logaaaaa.jpg

 

Najčítanejšie články »