MS , 25. nov 2014

QR kód, cesta k vinárskemu zážitku

Víno zbližuje ľudí, je to najlepší komunikačný nástroj, aký ľudstvo vynašlo. Ale aj víno, univerzálny dorozumievací prostriedok, potrebuje vytvoriť most k sebe samému.

Snímka obrazovky 2014-11-25 o 11.52.12Vinárstvo Mrva&Stanko prináša pre svojich priaznivcov a spotrebiteľov novinku. Pre všetky vína ročníka 2013 vytvorilo inteligentnú etiketu obsahujúcu QR kód. Táto etiketa prináša nový vinársky zážitok. Udržiava aktuálne všetky zaujímavé informácie o víne, a k tomu ako prémiu ponúka videodegustáciu s vinárom Vladimírom Mrvom. Ešte nikdy nemali milovníci vína možnosť takto jednoducho konfrontovať svoj vinársky pohľad s tým, ktorý prezentuje jeho autor.

Najlepšie uvidíme možnosti, ktoré táto novinka prináša, keď si predstavíme príbeh jedného z dvanástich mladých vín ročníka 2013 – Cabernetu Sauvignon Rosé 2013, suché. Po naskenovaní QR kódu vaším mobilným telefónom sa objaví optimalizovaná webová stránka, ktorá predstaví základnú charakteristiku vína, popíše jeho farbu, vôňu, chuť, uvedie fľašovú zrelosť. Zároveň poradí, s akými jedlami víno podávať, aby bol zážitok z vína dokonalý.

V ďalšej časti objavíme terroir – rodisko vína. Zobrazí sa strapec kabernetu i pôda, v ktorej vinič, čo podaroval excelentné bobule, rástol. Ľudia radi vína porovnávajú. Zaujímajú sa aké ocenenia získali. Vďaka tejto novinke sa milovníci vína dozvedia o oceneniach, ktoré víno získalo. K úspechom z prestížnych medzinárodných súťaží Vinalies Internationales v Paríži a Bacchus v Madride v blízkej budúcnosti iste pribudnú ďalšie.

Stačí si kedykoľvek naskenovať QR kód, a presvedčiť sa. Dostali ste na toto víno chuť? Môžete si ho kedykoľvek objednať, či už sedíte v reštaurácii s priateľmi, alebo sa preň rozhodnete doma. Jednoducho prostredníctvom vášho mobilného telefónu. Online alebo telefonicky, ako komu vyhovuje. Inteligentná etiketa vďaka QR kódu otvára nové možnosti komunikácie vinárov so spotrebiteľmi a priaznivcami vína.

Odrazu možno mať pred sebou nielen víno, ale aj vinára a pivnicu, v ktorej víno zrelo. Takýto dialóg je pre obe strany veľmi obohacujúci. Tešíme sa naň. Vyskúšajte to. Naskenujte QR kód umiestnený na každej fľaši, alebo navštívte qtake.biz/ms.

Najčítanejšie články »