Juraj Janík , 06. aug 2008

Slamové víno, pohladenie duše fajnšmekra

Bratislava 19. októbra 2006 – Spoločnosť Villa Vino Rača pripravuje pre svojich zákazníkov prekvapenie v podobe lahôdky – slamového vína z odrôd Frankovky modrej, Rizlingu rýnskeho a Rizlingu vlašského.

Vyzreté strapce hrozna /4000 kg/ boli uložené na ovsenú slamu, kde sa ponechá ležať tri mesiace, aby sa pozvoľna odparila z bobúľ voda. Po niekoľkých mesiacoch pravidelných kontrol a starostlivosti je hrozno spracované vylisovaním a vykvasením špeciálnymi druhmi kvasiniek. Modernou technológiou a láskou vykonávanou prácou vinár privedie na svet víno jedinečnej kvality, chuti a vôňe s inými nezameniteľných. Rok 2006 doprial vínnej réve hojnosť slnka čo sa odrazí vo vínach, ktoré budú vyhľadávaným ročníkom.

Pomyseľnou čerešničkou na torte z dielne Villa Vino Rača bude víno slamové.   Vínna réva dozretá, letí správa do sveta. V Rači robia staronové, fajnšmekerské víno slamové. Villa Vino z Rače chystá fajnotu pre Vaše sudy, fľaše, džbániky, no hlavne chuťové poháriky. Pre tých, čo majú horšiu pamäť, poznačte si veľmi dobre náš web. Nech viete, kde sú kvality vína nemenné, a hlavne máme aj víno slamové. Račianske vinohrady sú situované v azda najznámejšom vinohradníckom regióne Slovenska. Rozprestierajú sa na južných svahoch Malých Karpát v nadmorskej výške 150 – 300 m n. m. Spoločnosť Villa Vino Rača a.s., je pokračovateľom bohatej tradície v tejto oblasti, ktorá je od nepamäti spätá s vinohradníctvom a s výrobou kvalitných vín.

Ťažiskom produkcie spoločnosti, ktorá sa rozsahom výroby zaraďuje medzi stredné vinárske firmy, sú akostné odrodové biele a červené vína a podľa podmienok a kvality konkrétneho ročníka aj vína s prívlastkom. V súčasnosti spoločnosť Villa Vino Rača a.s., hospodári na približne 125 hektároch vinohradov. Vo výrobnom procese v celom rozsahu využíva modernú technológiu riadeného kvasenia. Výsledkom dôsledne dodržiavaných technologických postupov sú maximálne vyvážené vína, ktoré majú nielen čistú vôňu s výrazným odrodovým charakterom, ale i sviežu a lahodnú chuť. Villa Vino Rača a.s., sa ako prvý slovenský producent vína môže pochváliť získaním ocenenia Značky kvality, ktorú jej v rámci Národného programu podpory domácich poľnohospodárskych výrobkov a potravín udelilo Ministerstvo pôdohospodárstva SR na produkty Račianska frankovka a Veltlínske zelené, ktoré spĺňajú najprísnejšie požiadavky Európskej únie.

Najčítanejšie články »