Juraj Janík , 08. apr 2012

Svätojurské víno bude mať ViNOCENTRUM

Svätojurské víno bude zase bližšie k svojim fanúšikom! Po niekoľkoročných úvahách a prípravách 12. apríla 2012 o 16:00 otvárame ViNOCENTRUM - unikátnu vinotéku, kde budú sústredené vína svätojurských vinárov, zapájajúcich sa do podujatí na Malokarpatskej vínnej ceste.

ViNOCENTRUM je jedinečný projekt, ktorý má ambíciu podporovať a propagovať svätojurské vinohradníctvo a vinárstvo v úzkej spolupráci so Svätojurským vinohradníckym spolkom, mestom Svätý Jur a združením Malokarpatská vínna cesta. Ide o akési „vínne infocentrum“ s možnosťou degustácie vybraných svätojurských vín. Pravidelné tematické ochutnávky priblížia verejnosti jednotlivé odrody, typy vína a majstrov vinárov. V ponuke ViNOCENTRA budú zrejúce syry Hiadlovec zo Slovenskej Ľupče, známe z mnohých podujatí na Malokarpatskej vínnej ceste. Skvelá káva a free WiFi je samozrejmosťou, no málokde si môžete pri vínku zalistovať vo vinohradníckej a vinárskej literatúre a časopisoch.

Tak priatelia svätojurského vína, to najlepšie z našich pivníc bude konečne na jednom mieste a počas celého roka!

12.4.2012 od 16:00, v deň otvorenia ViNOCENTRA budete mať možnosť degustovať väčšinu vín z našej ponuky, ochutnať syry Hiadlovec a domácu cícerovú poléfku Adina Schwanzera. Vstupné 3 € / osobu. Nazdravie!

Kontakt:
ViNOCENTRUM, Prostredná 48 Svätý Jur  vinocentrum@gmail.com www.vinocentrum.sk

Najčítanejšie články »