salon
MM , 02. okt 2014

Úspech hlohoveckého terroiru

Výnimočný regíón, kvalitná produkcia a um technológa v hlohoveckých pivniciach vinárstva GOLGUZ, tieto všetky prvky sa spojili aby vytvorili harmóniu chuti potvrdenú úspechmi u konzumentov aj u odbornej verejnosti.

Výsledkom sú ocenenia na jednej z najväčších výstav vín na svete AWC Vienna, ocenenie na výstave Concours Mondiall Bruxelles ako i zaradenie 6 špičkových vín do domáceho Národného Salóna Vín pre rok 2014.

Tak ako v minulosti, i súčasný úspech hlohoveckého terroiru tvoria hľavne odrody typické pre oblasť Burgundska – nie náhodou zvlnené vinohrady údolia Pannonie (oblasť vinohradov medzi obcami Bojiničky a Dvorníky) pripomínajú túto známu oblasť Francúzka. Práve unikátna lokalita vytvorená tromi prírodnými elementami – slnka, pôdy a vody – predurčuje k produkcii výnimočných vín. Úspech na medzinárodnej i národnej úrovni aj v tom roku potvrdzuje správnosť úvahy o kvalite regiónu ako i ľudskom potenciáli vo vinárstve GOLGUZ.

golguz

Preberanie ovenení v Národnom salóne vín

Na výstave vo Viedni získalo až 6 vín GOLGUZ medailové ocenenia – 2 zlaté získali vína Rulandské šedé a Rulandské biele, strieborným ocenemím sa budú píšiť vína odrôd Rizling Rýnsky, Devín, Tramín červený ako i Cuvée rosé ELIZABETH. Výsledky určite neboli prekvapujúce, veď podobný úspech dosiahlo vinárstvo zaradením šiestich vín do národneho salónu Slovenskej Republiky – čo je historicky najlepším výsledkom vinárstva GOLGUZ a radí ho medzi úzku TOP špičku slovenských vinárstiev.

Okrem spomínaných ruladských vín a Tramínu, je v Národnom Salóne i Chardonnay, spolu s výnikajúcou Frankovkou modrou „oaked“ a nezabudnuteľným „ľadovým“ vínom rulandského bieleho. Úspech vín z hlohovca už nie je prekvapením, stabilne vysoká kvalita sa stáva štandardom a priatelia dobré vínka sa môžu spoľahnúť na túto značku pokojne spoľahnúť.

 foto zdroj: archív Golguz.

Najčítanejšie články »