DMP , 05. apr 2018

Budúcu sobotu sa vidíme v Modre!

14. apríla sa uskutoční jubilejný 15. ročník obľúbenej vinárskej akcie, alebo ak chcete festivalu, "Deň Modranských pivníc2018". Tu je zopár dôvodov, prečo prísť.

Kto bol v Modre počas otvorených pivníc, určite potvrdí, že len málokde je taká príjemná afmosféra, aká sa šíri mestom počas deviatich hodín konania festivalu v Modre. Tento rok domáci vinári oslavujú malé jubileum,  zorganizovali totiž v spolupráci s partnermi svoj kľúčový festival už po pätnástykrát, a vy by ste pri tom nemali chýbať!

Myšlienka usporiadať otvorené pivnice vznikla ešte v roku 2004, priniesť do starobylej Modry život v podobe ľudí, ktorí majú radi nielen dobré víno, ale aj miestne špeciality, historické budovy a ľudí v nej žijúcich, aby ich svojou prítomnosťou na zmysluplnom podujatí podporili.

Ako hovorí Michal Petrík zo združenia „Vino z Modry“ : „Modra je mesto, kde sa po stáročia snúbi vínna kultúra s  láskou ku krajine a tradíciám. Naši predkovia započali pred mnohými stáročiami prácu, v ktorej sa snažíme pokračovať, aby sme ju na konci mohli odovzdať ďalším vinárskym generáciám. Vlastne to ani nie je práca, ale skôr zhmotnená symbióza medzi prírodou a človekom. 14. apríla Vás pozývame ochutnať túto našu zhmotnenú pracú a veríme, že Vám učaruje rovnako, ako nám. „

Poďme sa pozrieť prečo by ste na dňoch otvorených pivníc v Modre nemali chýbať.

1. JEDINEČNÝ MALOKARPATSKÝ TERROIR A 44 VINÁROV Z MODRY

Modra predstavuje ústredné miesto pre koncetráciu vinárov produkujúcich, alebo aj pestujúcich svoje hrozno v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti, ktorá je svojim charakterom a podmienkami jednou z najdôležitejších vinohradníckych oblastí na Slovensku vôbec. Ochutnávať vína z tejto pestrofarebnej palety rôznych vinohradov nachádzajúcich sa v okolí Modry je určite zážitkom pre laika i odborníka.

2.KAMENINOVÉ PIVNICE AJ CHARIZMATICKÉ VINÁRSKE DVORY

Modra nie je živá len skvelými vínami, ale aj množstvom starobylých pivníc a pivničiek, či vinárskych dvorov, ktoré su tak typické pre toto mesto. Počas festivalu Vám naši vinári tieto priestory radi sprístupnia. Budete si tak môcť s nimi  v ich prirodzenom prostredí vína prechutnať a pokonverzovať.

3. KULTÚRNOSŤ PODUJATIA

Počet lískov na festivale je LIMITOVANÝ. Nie náhodou. Sledujeme tým optímálny počet ľudí v pivniciach. Nechceme, aby ste sa k vinárom predierali. Od limitujúceho počtu vstupeniek si sľubujeme lepší kontakt s vinárom.

4. HISTORICKÉ MIESTA, OPEVNENIE A INÉ

Jedinečnú atmosféru počas festivalu dotvárajú mestské kulisy: historické budovy, domčeky, mestské opevnenie, brána, či mestská veža. Počas konania festivalu bude sprístupnená aj ŠTÚROVÁ IZBA, v čase od 9:00 -15:00 HOD., pohľad z perspektívy Mestskej veže bude účastníkom festivalu umožnený taktiež.

5. VLAKOM DO MODRY, NEŽARTUJEME

Pre návštevníkov festivalu sme pripravili, ako každoročne, aj kyvadlovú dopravu. K dispozícií bude autobus, ktorý na 10 km trase zabezpečí dostupnosť každého vinára. Zachádza aj ku stanici v Šenkviciach, čo je dobrým predpokladom na to, aby ste svojho tátoša nechali doma a využili výhodnú, železničnú dopravu.

Ak ešte stále nemáte vstupenku, poponáhľajte sa a zarezervujte si ju TU, čím bližšie je ku konaniu festivalu, tým menej ich
zostáva v predaji, hovorí skúsenosť z minulých ročníkov.

Vstupenky si možno kúpiť pohodlne cez našu platobnú bránu, do UTORKA 10. APRÍLA je možné zaplatiť aj BANKOVÝM PREVODOM, po tomto dátume bude možné platiť už výhradne len cez platobnú bránu, teda debetnú resp. kreditnú kartu, a to až do piatka 13. APRÍLA DO 17.00 HOD.

Veríme, že aj tento rok sa spolu stretneme pri skvelých malokarpatských vínach na miestach, ktoré dýchajú históriou a prácou naších pra, či starých rodičov a uctíme si tak neľahkú, každodennú prácu naších modranských vinárov.

Všetky praktické informácie nájdete na známej adrese:
www.denmodranskychpivnic.sk 

Dovidenia priatelia v Modre!

 

Najčítanejšie články »