RP , 22. apr 2015

Jozef Repa otvára „šlachtu“ verejnosti

Priestory bývalej Výskumnej a šľachtiteľskej stanice v Šenkviciach boli naozaj výnimočné. Viac ako štvrťstoročie tu pod rukami Doroty Pospíšilovej, Tibora Rumana a Daniela Sekeru vznikali nové klony a odrody viniča.

Význam práce týchto uznávaných výskumníkov pre naše vinohradníctvo a vinárstvo je neoceniteľný – veď už dnes slovenské novošľachtence konkurujú špičkovým vínam z celého sveta. Samotná výskumná stanica však po čase spustla a život sa z nej vytratil. Značne zdevastovanej pivnici sa v roku 2011 rozhodol vdýchnuť nový život mladý vinár Jozef Repa.

web_3

Okrem vína budú v ponuke aj ďalšie produkty

Pri výrobe vína vsadil na kvalitu a poctivosť, pri rekonštrukcii areálu zas na účelnosť a vkus. Pivnicu vybavil modernými technológiami aj tradičnými dubovými sudmi. Zrenovoval pivničné priestory budovy stanice aj jej okolie. No a od polovice mája ju sprístupní aj pre verejnosť. Otvára totiž vinotéku so širokou ponukou vín Repa Winery a ďalším doplnkovým tovarom v špičkovej kvalite.

Exkluzívnu kávu, prírodné šťavy, limonády, ale najmä pohár skvelého vína si môžete vychnutnať v útulnom prostredí vinotéky, ale aj na veľkej letnej terase pri detskom ihrisku a bazéne. Samozrejmosťou sú aj pochúťky na zahryznutie či plánované dezerty.

Vinotéku slávnostne otvoria vo štvrtok 14. mája za účasti pani Doroty Pospíšilovej, starostu obce Šenkvice Petra Fitza a ďalších pozvaných hostí.

Získajte jeden z troch degustačných setov od Jozefa Repu, stačí odpovedať na jednoduchú otázku: Aká je prezývka bývalej Výskumnej a šľachtiteľskej stanice v Šenkviciach? Spomedzi správnych odpovedí na adrese sutaz@vino.sk vyžrebujeme v stredu 7. mája troch výhercov

Predajňa bude otvorená Po – Pi 10-18:00, SO: 11-17:00. Tešíme sa na vás v Šenkviciach na adrese Vištucká 5.

Najčítanejšie články »