TRNV , 10. dec 2015

V Trnave bude Vianočná viecha vo veži

V tomto roku si Trnava počas Vianočných trhov pripravila pre návštevníkov čosi špeciálne. Vianočná viecha na veži predstaví tri rodinné vinárstva z Regiónu Tirnavia.

S pohárikom výborného vína sa predsa užíva vianočná atmosféra o čosi uvoľnenejšie. Rodinné vinárstva, vlastné vinohrady, dôraz na tradície a výnimočná filozofia. Čo ich však odlišuje? V čom sú chute ich vín rozdieľne a prečo? O tom vám radi porozprávajú osobne.

Nezmeškatej jedinečnú príležitosť ochutnať vína známych vinárstiev Karpatská perla, Terra Parna a Víno Magula každý decembrový víkend, t.j. piatok a sobotu.

Ak je vám niečo hovorí „Vlčindol“, poznáte iste Františka Hečka, autora románu Červené víno. Práve v doline, kde sa tento spisovateľ narodil, teda vo Vlčej doline v obci Suchá nad Parnou dnes sídli charizmatické rodinné vinárstvo Víno Magula. Ekologické riešenia naznačuje čistota etikety, ktorá by si zaslúžila ocenenie za dizajn. Vy príďte oceniť charakteristickú chuť ich vín a „prostredia“, v ktorom sú vysadené rodinné vinohrady.

Terra Parna je už takmer synonymom odrody Modrý Portugal. Rodinné vinárstvo, ktoré nájdete uprostred vinohradu v Ružovej doline, patrí medzi perly slovenského vinárstva. Síce malé, ale za to ocenené vinárstvo medailami nielen za víno samotné, ale i za architetkúru! Nezameniteľný Modrý Portugal, či už ako iskrivý klaret či dozretý barrique budete môcť ochutnať i v Mestskej veži.

Harmonogram:
04. – 05.12. Víno Magula
11. – 12.12. Terra Parna
18. – 19.12. Karpatská perla

Vstup voľný!

Manželia Šebovci, ktorí pred viac ako 20 rokmi založili vinárstvo Karpatská perla, stáli medzi prvými, ktorí postavili slovenské vinárstvo na nohy. Perfekcionizmus sa vypláca a tak už v roku 2011 a 2012 sa Karpatská perla stala na Slovensku vinárstvom roka! Úrodu z 46 hektárov pretransformovanú do pravideľne oceňovaných vín spoznáte dnes už veľmi ľahko – podľa príznačných etikiet a legendárnych produktových línií JAGNET, VARIETO či DILEMURE. Ochutnajte skvelé vína šťavnatého vinárstva posledný víkend pred Vianocami.

Najčítanejšie články »