Juraj Janík , 08. aug 2008

Vinanza Trophy Sommelier Club 2005 vyhral someliér zo Slovenska.

Bratislava, 1.12.2005 - Pätnásť profesionálnych someliérov zo Slovenska, Moravy a Čiech sa v stredu v bratislavskom hoteli Devín stretlo v súboji o prestížnu Vinanza Trophy Sommelier Club 2005.

Piaty ročník súťaže špecialistov na správne servírovanie a konzumáciu vína zorganizovalo Vinárstvo Vinanza, a.s. v spolupráci s Asociáciou somelierov Slovenskej republiky. Osemčlenná medzinárodná porota vybrala do záverečného finále troch someliérov zo Slovenska – Rolanda Albrechta zo Steam and Coffe, Petra Kecskesa z hotela Devín a nezávislého someliéra Mateja Lacku.

Vo finále museli všetci traja dokázať svoje znalosti v piatich disciplínach – popri ukážke správneho servírovania šumivého a červeného vína, opravovali chyby vo vínnej karte a vyberali vhodné vína k jednotlivým jedlám večerného menu. Najnáročnejšiu disciplínu – degustáciu a správne určenie odrody a ročníka vín a destilátov najlepšie zvládol Matej Lacko, ktorý si tak okrem titulu víťaza Vinanza Trophy Sommelier Club 2005 odniesol aj víkendový pobyt v luxusnom apartmáne hotela Devín a finančnú odmenu od vinárstva Vinanza Vráble, a.s.

Najčítanejšie články »