SKLVN , 23. mar 2017

Vínna cesta Kapské mesto, Južná Afrika

Lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť. Naši priatelia, manželia Vetrovci, žijú v Kapskom meste už viac ak o 10 rokov. Nad otázkami typu „A je tam bezpečne?“ sa dnes už iba usmievajú.

Každý, kto do Kapského mesta zavíta, odchádza očarený. S organizovaním pobytov majú bohaté dlhoročné skúsenosti, preto sme si ich vybrali ako organizačného garanta našej vínnej cesty. Odborným garantom bude Jean Vincent Ridon, Francúz, ktorý tu založil vinárstvo, momentálne je oficiálne najlepším somelierom Južnej Afriky. Podľa slov Tima Atkina, Master of Wine renomovaného anglického novinára píšuceho o víne bol ročník 2015 najlepší za posledných 26 rokov, čo píše o Južnej Afrike a bezpochyby bude odrazovým mostíkom ku svetovému uznaniu tohto regiónu.

Stiahnite si podrobný program tu >

Kapské mesto

Je to najdynamickejšie rozvíjajúci sa vinársky región. Budete unesení – nielen odrodami Chenin Blanc, Syrah, Pinotage a klasickou metódou výrob šumivých vín. Vinársky región v okolí Kapského Mesta ako jediné na svete ovplyvňujú dva oceány – Atlantický a Indický. Keď na toto miesto zavítate, stratíte dych i reč. Viete ako vonia a chutí Chenin Blanc? Čoho krížením vznikla Pinotage? Počuli ste už, že omamujúce sladké víno Constantia je z najstaršieho vinárskeho regiónu na južnej pologuli už od roku 1685? Našou „základňou“ počas nášho pobytu bude Kapské mesto. V posledných rokoch pravidelne zaraďované medzi najkrajšie miesta sveta. Odtiaľ je to len na skok do oblastí Stellenbosch, Helderberg, Durbanville či Franschhoek. Navštívime 10 vinárstiev, ale nenecháme si ujsť ani Stolovú horu, Mys dobrej nádeje, Cape point či Kolóniu afrických tučniakov. Nehovoriac o skvelej kuchyni, dobrej káve a jazzových kluboch.

Informácie nájdete na stránke www.skolavina.com.

Najčítanejšie články »