WNW , 18. aug 2015

Vínna cesta Kapské mesto

Mnoho spisovateľov a novinárov píšucich o víne sa zhodnú na tom, že Južnej Afriky patrí k najmalebnejším na svete. Vinice v okolí Kapského mesta ako jediné na svete ovlyvňujú dva oceány – Atlantický a Indický. Keď na toto miesto zavítate, stratíte dych i reč. Je neuveriteľne krásne, s kalichom vína..

Vypravíme sa tam koncom novembra 2015, kedy je najideálnejší čas z hľadiska počasia. V Kapskom meste bude jar, tak budeme mať možnosť uvidieť nádhernú flóru v plnom kvete. A čo budeme mať v tom kalichu?

Vinárstvo v Kapskom meste

Vinárstvo v Kapskom meste

Okrem svetoznámych odrôd určite Chenin blanc a Pinotage. Viete ako chutí Chenin blanc? Krížením čoho vznikla Pinotage? Kapské mesto bolo v roku 2014 vyhlásené za najkrajšie mesto sveta s jeho dominantou – Stolovou horou, slnečnými plážami a malebným výhľadom na oceány. Navyše – čo je pre nás mimoriadne zaujímavé – už v predmestiach mesta nájdeme jedny z najkrajších a najstarších vinohradov na svete.

Južná Afrika je užasná, krásna a zaujímavá krajina. Vniknúť do jej tajov nám pomôžu slovenskí manželia Vetrovci, ktorí tu žijú už viac ako 15 rokov a zaoberajú sa práve sprievodcovskými službami. Navštívime 7 vynikajúcich vinárstiev s odborným výkladom, prehliadkou a degustáciou. Nemôžeme vynechať Stolovú horu, pláž Clifton či botanickú záhradu Kirstenbosch. Milovníci golfu, tenisu či vodných športov si tiež prídu na svoje.

Pripravte sa na cestu za juhoafrickými vínami >

Nechajte sa zlákať a vydajte sa s nami na cestu plnú zážitkov, vôní a chutí! Podrobný program, termín a cenu nájdete v prílohe.

Informácie: Wine Wave s.r.o,. – Škola vína,
beatavlnkova@gmail.com, tel. 0903 44 64 22

Informácie na stiahnutie: ponukovylistafrika1

Najčítanejšie články »