KRISTIN , 16. apr 2016

Vínny festival Oravský háj

Hotelový rezort ORAVSKÝ HÁJ v spolupráci s Félix WINES organizuje prvý FESTIVALU ORAVSKÝ HÁJ, na ktorom sa predstaví 12 vinárstiev z celého Slovenska s bohatým sprievodným programom.

Počas festivalu budú mať návštevníci možnosť ochutnať výnimočné slovenské vína a syry. Je pripravený atraktívny 2 dňový program, ktorý zahŕňa ľudovú hudbu, rôzne vystúpenia, pečenie býka a iné. Pre deti bude pripravený samostatný program s animátormi. Podujatie je organizované pre všetky vekové kategórie. VÍNNY FESTIVAL ORAVSKÝ HÁJ sa začína v piatok 6. mája 2015 o 16-tej hodine v areály hotelového rezortu ORAVSKÝ HÁJ.

logoPodujatie je primárne plánované v exteriéry. Bude sa však organizovať za každého počasia, nakoľko je pripravený aj plán na nevhodné počasie, kde sa festival presunie do vnútorných priestorov. Na návštevníkov bude čakať 12 vinárstiev z celého Slovenska a to Chateau GRAND BARI, Repa Winery, MARTIN POMFY MAVÍN, VINÁRSKY DOM PETRA PODOLU, VÍNKO KLIMKO MODRA, VÍNO VDOVJAK, tajna, Kasnyik, Château Rúbaň, TERRA WYLAK, Domin & Kušický a Vinárstvo u KOŇA. Dokopy je pripravených viac než 100 vzoriek rôznych vín. Počas podujatia bude hrať ľudová hudba z Oravy, ktorá sa bude striedať so vstupmi DJ-a. Celé podujatie bude moderované pánom Jarolínom Ľubom. V piatok sa bude taktiež variť vonku kotlíkový guláš. Začne sa piecť 500 kilový býk. Každú hodinu budú prebiehať jazdy na koči po areály hotelového rezortu. Na unavených návštevníkov budú čakať baristi s Coffee bike a špičkovou kávou MARTELLA z Talianska.

Počas podujatia.
Na zabavenie detí budú pripravení animátori. V sobotu bude VÍNNY FESTIVAL ORAVSKÝ HÁJ POKRAČOVAŤ uvedeným programom a bude navyše rozšírený aj o prezentáciu syrov Hiadlovksý a syrov z Kozej farmy Krásna hôrka s možnosťou ochutnania. O kultúrny program sa postará vystúpenie sokoliarov kráľa Svätopluka, šermiarske vystúpenie spojené s tancom + strelecký výstup spoločnosti FRINGIA, prezentácia ľudových remesiel a to kováča/zvonkára pána Otrubu, rezbára pána Orságha, drotára pána Smržíka, hrnčiara/keramikára pána Hoľmu. Na deti budú okrem animátorov a vlastného programu čakať aj 2 maskoti. Od obeda sa bude podávať pečený býk. Celé podujatie na konci zavŕši vyhlásenie šampióna vinárov, ktorého budú voliť návštevníci, tombola o hodnotné ceny. Ako efektné ukončenie festivalu v sobotu vo večerných hodinách predvedie akrobaticko-tanečné zoskupenie VERTIGO ohňovú show.

Na podujatie bude vstup na VÍNNY PAS v hodnote 10 €, ktorý bude zahŕňať sklenený degustačný pohár s logom festivalu a 10 žetónov na ochutnávky. Väčšie množstvo žetónov sa bude dať dokúpiť na recepcii, nakoľko na tomto festivale budú jediné oficiálne platidlo práve tieto žetóny. Na podujatí očakávame návštevnosť v rozmedzí 300 až 500 ľudí. Pri príležitosti tohto podujatia vytvoril hotelový rezort aj balíčky s ubytovaním, pre návštevníkov z väčšej diaľky. V súčasnosti sú ale už všetky izby vypredané a hostí ubytovávame v blízkom hoteli Teplica. Do tohto hotela je zabezpečený bezplatný transfer vlastným minibusom. Na podujatí očakávame aj hojnú účasť návštevníkov z Poľska, nakoľko toto podujatie bolo promované aj tam.

Najčítanejšie články »