Baynach , 07. júna 2017

Vítanie leta vo vinici – malý trh, priateľská atmosféra a super hudba

10.júna sa vo viniciach obce BOJNIČKY uskutoční 1. ročník milej akcie ktorá vzniká ako oslava leta a vinohradníctva v tomto slávnom, no zabudnutom vinohradníckom regióne.

V mikroregióne Hlohovec-Šintava je obrábaných približne 1200 ha viníc, čo je veľmi významná plocha z celoslovenského hľadiska. Len v okolí samotnej obce Bojničky môžete nájsť úžasné terasovité vinohrady, ktoré dokážu slnečné lúče prekrásne vykresliť a navodiť unikátnu atmosféru. Prečo sú však tieto vinohradnícke lokality zabudnuté a málokto ich pozná? Možno je dôvodom to, že vinohrady sú na hranici malokarpatskej a nitrianskej vinohradníckej oblasti a i keď patria do tej známejšej, ktorou je malokarpatská vinohradnícka oblasť, sú na okraji záujmu a žiaľ nie sú súčasťou ani združenia malokarpatskej vínnej cesty.

 Cieľom je predstavenie viníc, pomôže VEC a BAD KARMA BOY

Vinárstvo BAYNACH (pokračovateľ vinárskej firmy REVA Bojničky, a.s.) má ambíciu   predstaviť významný vinohradnícky kút Slovenska verejnosti a preto zvolilo zážitkovú formu – podujatie „Vítanie leta vo vinici“. Súčasťou podujatia bude malý trh s farmárskymi produktami len od lokálnych prvovýrobcov, ktorí pripravia ochutnávku a predaj svojich výrobkov. Samozrejmosťou bude ochutnávka vín z produkcie BAYNACH. Mysleli sme aj na rodiny s deťmi. „Pripravili sme konský povoz, ktorý prevezie rodinky po vinohradoch, tvorivú dielňu v spolupráci s pani profesorkou Slávkou Valachovou, alebo ručne poháňaný drevený kolotoč“ , informuje o akcii organizátor. „Našou snahou je prilákať ľudí do prírody, predstaviť tak unikátny vinohradnícky región, ktorý je podľa nás výnimočný a zároveň chceme, aby návštevníci zažili skvelú atmosféru.

Pevne veríme, že dokážeme splniť náš cieľ, aj preto sme sa rozhodli pozvať zaujímavých interpretov – dúfame, že koncert VECaBAD KARMA BOY priamo pod vinicami bude neobyčajným zážitkom pre mladších, ale i starších ktorí majú radi dobré vínko a kamarátske prostredie.“

Vítanie leta vo vinici je naplánované na 10.6. od 16.00, bude sa konať aj v prípade zhoršeného počasia, vstup je na akciu voľný. 

Najčítanejšie články »