MM , 10. apr 2015

Z Villy sa stal PURUS

Modranské vinárstvo a vinohradníctvo VILLA MODUR inovuje. S novým ročníkom 2014 prichádza úplná zmena vizuálu etikiet a čo je dôležitejšie aj nový názov PURUS.

purus1

Nový vzhľad etikiet

Názov pochádza z latinčiny a preklade znamená slovíčko „čistý“, za ktorým vlastne majiteľ elegantne skrýva svoje priezvisko. Predošlú koncepciu etikiet, ktorú tvorili historické fotografie tak nahrádza nový modernejší dizajn s jednoduchými líniami v podaní čiernobielych pruhov.

V logu ostal iba tzv. „koník“, ktorého fotografia zdobila najúspešnejšiu odrodu spoločnosti, Veltlínske zelené. Pod značkou PURUS už zdobí všetky odrody. Doplnkom, oproti predošlej koncepcii, je uvádzanie typu podložia a zároveň aj názvu použitej kvasinky pre danú odrodu na prednej strane etikety – PIESOK, SKALA a HLINA.

Ing. Rastislav Čistý PURUS – rodinné vinárstvo pre Vás vyrába vína s prívlastkom terroir iba za pomoci selektovaných kvasiniek priamo z našich viníc. Podložie nám predurčuje typ kvasinky, čím Vám zaručujeme originalitu pôvodu každej našej fľaše ktorú ochutnáte. Tím PURUS winery

PURUS 2014 tvorí 9 odrodových bielych vín, 1 ružové a 3 značkové cuvée (Moje a Tvoje, Verum Blanc a Verum Noir). Web stránku nájdete už pod názvom www.purus-winery.sk. „Súčasná doba si žiada nové trendy a platí to aj vo vinástve. Obal sa síce mení, ale obsah je stále v našich rukách a kvalita ostáva.“

Najčítanejšie články »