TASR , 11. feb 2016

Združenie tokajskej vínnej cesty – Jedinečnosť na pohľad aj v chuti

Vinohradnícka oblasť Tokaj už nie je len miestom putovania za vínom, ale svojou dynamikou rozvoja vínneho turizmu a cestovného ruchu ponúka návštevníkom spojenie nezameniteľnej chuti tokajských vín so spoznávaním tohto jedinečného regiónu.

Práve s cieľom prezentácie noviniek a možností aktívneho oddychu z regiónu sa Združenie Tokajská vínna cesta zúčastní na profesionálnom podujatí HORECA PRO 2016, ktoré sa uskutoční dňa v Bratislave 11. februára 2016 (9.00 – 19.00 h) v hoteli NH Gate One. V rámci celodenného programu sa návštevníkom predstavia vinári z regiónu Tokaj a naskytne sa tak možnosť degustácie širokého portfólia tokajských vín.

Počas odbornej prednášky sa návštevníkom priblíži množstvo inovácií s cieľom zatraktívnenia oblasti a vylepšenia ponúkaných služieb. Vytvorením novej mobilnej verzie mapového sprievodcu regiónom Tokaj a GPS aplikácie nebude problém nájsť najbližšiu vínnu pivnicu, ubytovacie a stravovacie zariadenie, kostol či najbližšiu kultúrnu pamiatku. K vybraným bodom záujmu sa návštevník pri zavítaní do regiónu môže vybrať tokajskými cyklotrasami. V regióne totiž došlo k predĺženiu cykloturistických trás na celkovú dĺžku 88 km, ktoré sú tematicky a farebne rozdelené. Vedomosti o regióne a charakter Vinohradníckej oblasti Tokaj priblížia vytvorené dospelé a detské náučné chodníky v obciach Čerhov, Malá Tŕňa a Veľká Tŕňa.

Z dominanty regiónu, ktorou je 12 m vysoká Vyhliadková veža v tvare dreveného suda sa naskytá úchvatný pohľad na okolité scenérie vinohradov a na celý región. Všetky potrebné informácie o vinároch, službách, podujatiach a novinkách z regiónu Tokaj získate na novovytvorenej webstránke Združenia Tokajská vínna cesta a projektu TOKAJ JE LEN JEDEN kliknutím na www.tokajregion.sk, alebo priamo v regióne v priestoroch Tokajskej turistickej informačnej kancelárie v obci

Najčítanejšie články »