GLGZ , 12. apr 2016

Zlatý, ružový Cabernet

Dvojitá zlatá  medaila na Finger Lakes International Wine Competition 2016 v Rochesteri (štát New York) za Cabernet Sauvignon Rosé patrí nám, hlohoveckému GOLGUZ-u.

Tento jedinečný úspech rosé vína nás veľmi teší, keďže v minulom období sa nám s ružovými vínami nedarilo tak , ako sme si to všetci predstavovali a priali.

Úspech na súťaži vo Finger Lakes však nie je jediný, Cabernet Sauvignon Rosé ročníka 2015 súčasne exceloval i na Bacchus Madrid, kde získal zlato a jeho kvality ocenili aj degustátori na domácich vinárskych súťažiach.   A čím teda zaujal tento náš Cabernet?  Víno zaujme už pri prvom kontakte, v ktorom Vám ukáže modernú sviežo ružovú farbu. Príťažlivá, jahodovo-egrešová vôňa s náznakmi arómy červených bobúľ ríbezlí sľubuje mimoriadny zážitok z jeho chuti a celkového dojmu, ktorý pôsobí mladícky odvážne a veľmi šťavnato. S príchodom jari a očakávaním letných mesiacov, niet lepšieho spoločníka na príjemné podvečerné osvieženie. Osvieženie, pri ktorom sa do nášho vína zahladíte a stratíte na chvíľu všetky zmysly rovnako, ako to s prítomnosťou jari vždy príde. Príde a zostane, hoc i len na chvíľu,  veď keď ružové, tak len mladé a svieže. Áno, práve teraz je ten správny čas vyskúšať náš skvelý Cabernet, rosé z vinárstva GOLGUZ.

Na zdravie, tím vinárstva GOLGUZ!

Najčítanejšie články »