THMS , 16. feb 2016

Vinára rožkom neopiješ

O niekoľko dní sa budú konať parlamentné voľby a politické strany majú svoje vízie, ciele a dôvody, prečo voliť práve ich, spísané vo svojich programoch. Teda, aspoň väčšina strán. Nás, ako ľudí žijúcich vínom a vinárstvom, pochopiteľne zaujíma, či si tieto strany na nás vo svojich programoch spomenuli.

Nie. Nespomenuli.

Slovensko dosahuje najvyšší rast ekonomiky v rámci EU, denne sa plánujú projekty za miliardy, všade sa stavia, prijímajú sa tisícky štátnych zamestnancov, ktorí majú nárok na výsluhový dôchodok už po 15tich rokoch… na drobné sa tu moc nepozerá.

Na druhu stranu pustáky v chotároch, nedokončená komasácia, pozemkový fond šafári ako sa mu zachce, vzdelávanie mladých nefunguje, žiadna podpora zo strany štátu pre sektor sa nekoná. A k tomu dobre rozbehnutý valec lacných vín zo sveta.

Stačilo! My vinári by sme tiež mali vyhlásiť ŠTRAJK!

Predstavujem si to zhruba takto: Vína sa už ani nechytíme, hever do suda nenamočíme a ani fľašu už nepredáme, kým si na nás páni nespomenú! Utiahneme točky a necháme Slovensko bárs aj vyschnúť! A tie strany, čo sa neunúvali pred voľbami ani len napísať si program a teraz sa nás snažia opiť rohlíkom, tie ani nepustíme do pivnice! Však ich predseda má aj tak vlastný „vinohrad“..

  • Kabernety v Ostravě Blogy,  Martin Motáček,  18, dec 2018

    Kabernety v Ostravě

    Skupina kultivarů s okcitánskou koncovkou „et“ (odkaz na drobné bobule), jejichž souhrnný název odvozují jedni ...

  • Barvířky v Ostravě Blogy,  Martin Motáček,  15, mar 2018

    Barvířky v Ostravě

    Teinturiers alias barvířky jsou ojedinělou skupinou modrých odrůd, z nichž nelze vyrobit bílá vína. Obsahují totiž ...

Najčítanejšie články »