THMS , 16. feb 2016

Vinára rožkom neopiješ

O niekoľko dní sa budú konať parlamentné voľby a politické strany majú svoje vízie, ciele a dôvody, prečo voliť práve ich, spísané vo svojich programoch. Teda, aspoň väčšina strán. Nás, ako ľudí žijúcich vínom a vinárstvom, pochopiteľne zaujíma, či si tieto strany na nás vo svojich programoch spomenuli.

Nie. Nespomenuli.

Slovensko dosahuje najvyšší rast ekonomiky v rámci EU, denne sa plánujú projekty za miliardy, všade sa stavia, prijímajú sa tisícky štátnych zamestnancov, ktorí majú nárok na výsluhový dôchodok už po 15tich rokoch… na drobné sa tu moc nepozerá.

Na druhu stranu pustáky v chotároch, nedokončená komasácia, pozemkový fond šafári ako sa mu zachce, vzdelávanie mladých nefunguje, žiadna podpora zo strany štátu pre sektor sa nekoná. A k tomu dobre rozbehnutý valec lacných vín zo sveta.

Stačilo! My vinári by sme tiež mali vyhlásiť ŠTRAJK!

Predstavujem si to zhruba takto: Vína sa už ani nechytíme, hever do suda nenamočíme a ani fľašu už nepredáme, kým si na nás páni nespomenú! Utiahneme točky a necháme Slovensko bárs aj vyschnúť! A tie strany, čo sa neunúvali pred voľbami ani len napísať si program a teraz sa nás snažia opiť rohlíkom, tie ani nepustíme do pivnice! Však ich predseda má aj tak vlastný „vinohrad“..

  • Ryzlink vlašský v Ostravě Blogy,  Martin Motáček,  17, okt 2017

    Ryzlink vlašský v Ostravě

    Projdeme-li moravské vinice, třetím nejběžnějším a v průměru druhým nejstarším keřem bude Ryzlink vlašský. Nepochází z Itálie ...

  • Sylvánske v Ostrave Blogy,  Martin Motáček,  14, aug 2017

    Sylvánske v Ostrave

    Den před koncem školního roku vystavili ostravští vínobuditelé v pořadí třetí vysvědčení kdysi nejrozšířenějšímu kultivaru ...

Najčítanejšie články »