Načítání akcí

Deň vo vinohradoch 2014®

Pridať udalosť
  • Táto akcia už prebehla.
  • Dátum: 6.9.2014
Otvoriť mapu »

Miesto usporiadania

Malé Karpaty Horná 20, Modra, 90001 Slovensko

webstránka: http://mvc.sk/sk/najnovsie-spravy/den-vo-vinohradoch-2014/

telefónne číslo: 0915142777

cena: 15€

Po šiesty krát budete mať ojedinelú možnosť 6. septembra 2014 v sobotu, zavítať do malokarpatských viníc, ochutnať hrozno, ale aj víno z neho vyrobené, spoznať vinára, ktorému vinica prirástla k srdcu.

Navštíviť môžete vinice od Rače až po Suchú nad Parnou.

V tento deň sa za chuťou hrozna a vína z neho vyrobeného, môžete vybrať pešo, na bicykloch, autami a to do vinohradov Hoffnare, Fofy, Grefty, Téglik, Škridlák, Huncpalky, Fertále … A čo na tomto veľkom vinohradníckom a vinárskom putovaní zažijete? Navštívite Farské vinice a v nich genofond Frankovky modrej s jej 7 klonmi, ocitnete sa v stredomorskej záhrade s vôňou levaduľe, nazriete do šľachtiteľského vinohradu, kde ochutnáte strapce Merlotu, Dunaja a Devínu, prekvapia Vás nádherné vyhliadky na mestá Pezinok, Modru a Svätý Jur, pre ktoré sa oplatí šliapať pár metrov do kopca.

Vo Svätom Jure zažijete koncert priamo vo vinici a v Pezinku Vás očakáva jazda kočom. Veselo bude aj vo Vištuku, kde priamo vo vinici zažijete cimbalovú muziku a o kúsok ďalej v Suchej nad Parnou Vás privíta jazz. Vo vinici budete mať možnosť ochutnať aj sekty, vínne mušty, burčiak… Sobotňajší zážitok bude aj o grilovaní a voňavých špekáčikoch, špecialitách šéfkuchára, či vinohradníckom guláši a oškvarkových pagáčikoch, domácich koláčikoch a slovenských syroch našich partnerov…

Vstupné 15,- € Vás oprávňuje počas sobotného popoludnia ochutnávať vína a hrozno v 37 viniciach, v cene vstupenky je započítaný + 6,- € bonus na nákup vína alebo hrozna.

Kontakt a info: www.mvc.sk, 0915 142 777