Načítání akcí

Štiavnická vínna špacírka 2015

Pridať udalosť
  • Táto akcia už prebehla.
  • Dátum: 14.11.2015 - 16.11.2015
  • Čas: 14:00 - 14:00
Otvoriť mapu »

Miesto usporiadania

Banská Štiavnica Kammerhofska 1, Banská Štiavnica, 96901 Slovensko

webstránka: stiavnicavino.sk

telefónne číslo: 0918 638 675

cena: 35Eur

Vážení milovníci dobrého vína
Vínna špacírka je prechádzka po tajomných zákutiach Banskej Štiavnice, ktoré návštevníkom nie sú bežne prístupné. Staré štôlne schované za fasády historických budov, klenbové pivnice a uzavreté dvory tvoria 7 vínnych zastávok, kde budete môcť ochutnať prémiové vína za prítomnosti vinárov. Prémiové víno má charakter, vzbudzuje vášeň a emócie. Pochádza z konkrétneho vinohradu a stvorili ho konkrétni ľudia. Za poctivým vínom sa vždy skrýva príbeh konkrétnych ľudí. Vínna špacírka spája génius loci Banskej Štiavnice s príbehmi konkrétnych vín.

Špacírka 2015
Prvá špacírka (2014) sa stretla s dobrým ohlasom, preto pokračujeme v nastolenej dramaturgii vín. Pribudnú 2 vínne zastávky, zopár vinárov a zahraniční vinári z Talianska s ponukou prírodných vín. Oproti minulému roku sme posilnili gastronomickú časť, a to v rozmanitosti aj kvalite. Ochutnať môžete lokálne výrobky, aj rešpektovaných šéfkuchárov. Štiavnica je krásne a jedinečné mesto, bola by škoda nevychutnať si ho. Preto organizátori zostavili zaujímavý doplnkový program aj na nedeľu. Zaujímavého hosťa našli v Nemecku. Pán Sebastian Oberbillig z vinárstva Deutschherrenhof v najstaršom meste Nemecka Trier prinesie rozprávanie o rizlingoch a ochutnávku vín z desiatich vinárstiev z oblasti Mosely, rodiska kráľovských rizlingov. Bude prvým v programovej línii Odrody sveta, kde každý rok predstavíme inú výnimočnú odrodu a lokalitu. Raritou je Bytová reštaurácia LOCK-AL. Koncept jedla, ktoré pripravujú nie profesionálni kuchári, ale nadšenci pre dobré jedlo a víno pre pár osôb vo vlastnom byte, je v západnej Európe rozšírený, ale v Štiavnici bude mať premiéru. Nie len jedlom a pitím je človek živý. V nedeľu nás čaká aj Vražda v Kachelmane, jedinečná kombinácia divadelného predstavenia a zážitkovej gastronómie, ale aj ďalšie kultúrne a gastronomické aktivity. Pre najvytrvalejších je v pondelok prichystaný výlet do Pivnice BRHLOVCE, malého butikového vinárstva, ktoré sídli v skalných obydliach.

7 vínnych zastávok, 20 vinárov a 100 vín
Cieľom Vínnej špacírky nie je kvantita, ale lokálny pôvod a jedinečnosť vín. Všetky zúčastnené vinárstva pochádzajú z vinohradníckych oblastí, ktoré sú od Štiavnice vzdialené do 100 km. Ich spoločným cieľom je zachovanie autentického vinohradníctva a vinárstva. Zastúpené sú Tekov, Strekov, Poiplie a Pohronie. Vinohrady sú vysadené na sopečnom podloží mohutného štiavnického vulkánu a dávajú vínku špecifickú chuť. Doplnkom sú zahraniční hostia, malí producenti prírodných vín z Talianska a bulharské vinárstvo Terra Tangra. Aj vzhľadom na jedinečnosť priestorov, v ktorých sa festival uskutoční je kapacita návštevníkov limitovaná. Do predaja je uvoľnených 444 lístkov na Štiavnickú vínnu špacírku, kapacita nedeľného programu, ochutnávky Odrody sveta a Vraždy v Kachelmane je obmedzená na 50 miest. Predpredaj lístkov začína 10.10.2015.
Všetky potrebné informácie sprostredkuje stránka www.stiavnicavino.sk.
Video: https://www.youtube.com/watch?t=4&v=1Kccjm4vmGQ

Organizátori Štiavnickej vínne špacírky sú Región Banská Štiavnica a ViNOCENTRUM Banská Štiavnica.

Kontakt:
VINOCENTRUM Banská Štiavnica
Kammerhofská 2, Banská Štiavnica
PONDELOK-SOBOTA 12 h -19 h
EMAIL: stiavnica@vinocentrum.sk
TELEFÓN: +421 904 109 229
WEB: www.vinocentrum.sk/stiavnica