LGRC , 19. nov 2015

Milovníci vína sa stretnú v Trenčíne

Vychýrené červené vína ako aj kvalitné biele vínne odrody ambicióznych domácich i svetoznámych zahraničných vinárskych regiónov spoločne s pálenkou a prvotriednou pramenitou vodou zo Slovenska ponúkne 11. ročník medzinárodnej výstavy vína, vody a destilátov VINUM LAUGARICIO.

Podujatie sa bude konať 26. až 27. novembra 2015 v areáli Expo Center Trenčín.

Medzi vystavovateľmi nebudú chýbať ani výrobcovia obalového i úžitkového skla a doplnkového sortimentu. Neodmysliteľnou súčasťou výstavy VINUM LAUGARICIO je odborný sprievodný program, ktorému dominujú súťaže – 9. ročník súťaže Šampión výstavy VINUM LAUGARICIO v sekcii vína pod vedením uznávaného odborníka prof. Ing. Fedora Malíka, DrSc., ktorý je tvorcom moderného vinárskeho povedomia Slovákov a 8. ročník medzinárodnej súťaže ovocných a obilných destilátov SPIRIT LAUGARICIO, ktorý je zároveň nominačnou súťažou v rámci Národného salónu destilátov.

Návštevníci budú mať možnosť počas celej výstavy degustovať súťažné vzorky vína a destilátov vo verejnom degustačnom stánku ako aj vzorky samotných vystavovateľov. Degustácia vín sa bude konať opäť formou žetónov. Nebude chýbať ani gastro zóna s pochutinami k degustácii a menu k vínu pripraví koliba SALAŠ ZBOJSKÁ, ktorá ponúkne kvalitnú tradičnú slovenskú kuchyňu. Aj tento rok sa môžu návštevníci zapojiť do tomboly o atraktívne ceny od vystavovateľov, na základe zlosovateľného kupónu, ktorí dostanú spolu so vstupenkou. Bližšie informácie o podujatí nájdete na www.expocenter.sk alebo na Facebooku.

Najčítanejšie články »