NMD , 10. mar 2015

Zájdite si na gastronomický sviatok do Talianskej Verony

Veľtrhy Vinitaly, Sol & Agrifood a Enolitech, ktoré sa vždy konajú vo Verone, sú považované v Taliansku za najväčšie gastronomické sviatky.

Všetky tri podujatia sa tento rok budú konať od 22. do 25. marca. Vinitaly (www.vinitaly.com) patrí k najväčším vinárskym veľtrhom, kam sa schádzajú výrobcovia vína a destilátov z viac ako dvadsiatich krajín sveta. Príprava na túto udalosť prebieha od začiatku roka a vyvrcholí už 22. ročníkom súťaže International Wine Competition.

Prezentácia vína na veľtrhu

Prezentácia vína na veľtrhu

Súťaž sa uskutoční od 12. do 16. apríla a zúčastňujú sa na nej všetky významné producentské krajiny. Víťazné vína budú môcť záujemcovia degustovať vo Verone ešte 1. mája pri návšteve Expa v pavilóne Víno – chuť Talianska. Vďaka Vinitaly rozkvitne na celých šesť dní aj celá Verona. Od 19. marca tu na námestiach môžu návštevníci a turisti ochutnávať najlepšie miestne lahôdky a talianske vína. Súčasťou Vinitaly je tiež medzinárodná výstava Sol & Agrifood (www.solagrifood.com) zameraná na kvalitu olivových olejov a potravín.

Schádzajú sa na nej tisíce výrobcov, obchodníkov, kuchárov a majiteľov reštaurácií. Doplní ju tiež Enolitech (www.enolitech.it/en/), prehliadka technologických noviniek a dizajnu z oblasti gastronómie. Vystavovateľská správa Veronafiere Veronafiere sa zaoberá organizáciou veľtrhov už viac ako sto rokov. Vďaka strategickej polohe Verony patrí k najväčším a najdôležitejším organizátorom veľtrhov minimálne v európskom meradle. V priebehu rokov sa vystavovateľská správa Veronafiere niekoľkokrát prispôsobila požiadavkám verejnosti a okrem potravinárskeho a poľnohospodárskeho sektora, ktorý bol vždy hlavným smerom, sa začala zaoberať aj inými oblasťami ako napríklad výstavba, doprava, cestovný ruchom a inými.

Veronafiere kontinuálne podporuje podniky v ich stratégii dobývania medzinárodných trhov. Viac o Veronafiere nájdete na: www.veronafiere.it. Prípadne pre viac informácií kontaktujte: Mgr. Martina Galátová / galatova@omnimedia.sk

Najčítanejšie články »