BARI , 30. aug 2016

Chateau GRAND BARI

Sme mladá a rýchlo sa rozvíjajúca sa vinárska spoločnosť pôsobiaca v tokajskej oblasti, obci Veľká Bara. Pri výrobe vín Chateau GRAND BARI spracovávame iba hrozno z vlastnej produkcie, pri ktorom dokážeme zabezpečiť vysokú kvalitu a garantovať jeho pôvod.

royalcuveeNašou snahou je vyrábať najkvalitnejšie tokajské víno a pestovať čo najkvalitnejšie hrozno, ktoré nám dáva tento jedinečný klenot Slovenska. V roku 2016 sme mali prvú panenskú úrodu a v tomto roku sme taktiež vstúpili na trh.

Môžeme hovoriť o šťastí, že máme Vinohradnícku oblasť Tokaj. Je malá, ale je jednou z piatich oblastí na svete, kde sa darí dopestovať vínnu révu, na výrobu prírodne sladkých vín. Po dobití Panónie vinič (furmint) zo sebou doniesli Rimania. Na základe archívnych dokumentov sa dozvedáme, že onedlho začali víno vyhľadávať kráľovské dvory a kniežactvá pre výnimočnú chuť a iné prednosti. Postupom času sa pitie Tokaja stalo vo vyšších kruhoch vecou prestíže. Tento výnimočný nápoj užívali ľudia na pozdvihnutie ducha, ale i na upevňovanie zdravia. Má povesť ako výborné afrodiziakum, priaznivo pôsobí na plodnosť, zvyšuje sexuálnu vitalitu a potenciu. Je láskavé a plodí lásku.

Meno spoločnosti: Chateau GRAND BARI
Adresa spoločnosti: Poštová 8, 040 01 Košice
Rok vzniku spoločnosti: 2011
Vinohradnícky rajón, obec: Vinohradnícka Oblasť Tokaj, obec Bara
Plocha obrábaných viníc: 60 ha
Ročná produkcia vína v litroch: 70 000 fliaš
Nosné odrody: Furmint, Lipovina, Muškát žltý
Technológ / pivničný majster: Milan Lančarič
Najvýznamnejšie úspechy: Tokajské Cuvée – Royal Cuvée r. 2013
Zlatá medaila – XVII. Ročník medzinárodnej súťaže
a výstavy vín Stredná odborná škola

Najčítanejšie články »